Fortaco zainwestuje w rozwój mocy produkcyjnych komponentów stalowych w regionie gliwickim

125

Grupa Fortaco, wiodący europejski partner strategiczny dla branży przemysłu ciężkiego, dostarczający rozwiązania i technologie zeroemisyjne, moduły i kabiny pojazdów, oraz konstrukcje stalowe, podjęła decyzję o rozpoczęciu w regionie gliwickim projektu znaczącej rozbudowy swoich mocy produkcyjnych. Plan inwestycji o charakterze „greenfield” obejmuje 34.000 m2 hali produkcyjnej w pełni wyposażonej w nowoczesny park maszynowy.

Prace budowlane rozpocząć się mają jeszcze w I półroczu 2023 r., natomiast uruchomienie działalności produkcyjnej planowane jest na połowę 2024 r. W nowej lokalizacji produkcyjnej w Knurowie znajdzie zatrudnienie do 250 nowych pracowników.

„Z radością chciałbym ogłosić, że po kompleksowych przygotowaniach, rozpoczniemy budowę nowej fabryki. Zakład produkcyjny zlokalizowany w Knurowie będzie miał strategiczne znaczenie dla dalszego wsparcia naszych klientów poprzez zaoferowanie dodatkowych zdolności produkcyjnych oraz wydajności opartej na wysokim stopniu automatyzacji i efektywności operacyjnej „- mówi Lars Hellberg, Prezes i Dyrektor Generalny Grupy Fortaco.

Działalność Grupy Fortaco w zakresie produkcji komponentów stalowych obejmują nowoczesne, wyposażone w wysokiej klasy sprzęt zakłady produkcyjne zlokalizowanie w Finlandii, Estonii, Polsce, na Węgrzech i w Serbii, oferujące swoje możliwości produkcyjne, projektowanie i inżynierię oraz usługi posprzedażne wiodącym klientom OEM na całym świecie.

Jednocześnie, z dniem 12 kwietnia 2023, Jarosław Szytow został powołany na stanowisko Dyrektora Zarządzającego nowego zakładu produkcyjnego.

Źródło: Fortaco Group

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj