Innowacje, które napędzają branżę- piata edycja Konferencji Automotive już we wrześniu.

1038

Najnowsze trendy i wdrożenia w zakładach przemysłowych branży motoryzacyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem napędów przyszłości, będą tematem piątej edycji konferencji Automotive, która odbędzie się w Legnicy w dniach 26-27.09.2019. Wydarzenie jest płaszczyzną wymiany doświadczeń i prezentacji innowacyjnych rozwiązań w zakresie digitalizacji, automatyzacji i robotyzacji.Partnerem Technologicznym konferencji jest firma Siemens. Rejestracja uczestników już ruszyła.

Dynamiczny rozwój przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej w Polsce zwiększa zapotrzebowanie na podejmowanie dyskusji o najnowszych trendach i innowacjach. Jednym z najpopularniejszych obecnie tematów jest kwestia napędów przyszłości, która stanowić będzie myśl przewodnią tegorocznej konferencji. Przedstawiciele przemysłu motoryzacyjnego, świata nauki i dostawców rozwiązań technologicznych będą rozmawiać o najlepszych praktykach w procesie produkcyjnym silników.

Przemysł samochodowy przechodzi czwartą rewolucję, a jej istotnym elementem jest przełom w branży motoryzacyjnej związany z elektromobilnością i napędami elektrycznymi. Siemens dostarcza producentom technologie wspierające rozwój i umożliwiające osiągnięcie przewagi konkurencyjnej. Staramy się także zapewnić klientom i partnerom wiedzę niezbędną do dalszego rozwoju oraz możliwości wymiany doświadczeń. Konferencja, na którą serdecznie zapraszam, poruszać będzie najistotniejsze tematy dla branży automotive, takie jak digitalizacja w przemyśle motoryzacyjnym, rozwiązania w chmurze, logistyka w cyfrowej fabryce i dobre praktyki w zakresie utrzymania ruchu. Będzie można zapoznać się z wdrożeniami i dowiedzieć się jak cyfryzacja wkracza w świat motoryzacji – mówi Piotr Ciemięga z firmy Siemens.

Tegoroczna edycja konferencji Automotive podzielona została na cztery sesje tematyczne dotyczące odpowiednio: digitalizacji, automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych, rozwiązań chmurowych, kwestii logistycznych w cyfrowych fabrykach oraz utrzymania ruchu.Zaproszeni prelegenci skupią się na zaprezentowaniu innowacyjnych wdrożeń w zakładach przemysłowych branży motoryzacyjnej w formie case study. Dla uczestników będzie to szansa na zapoznanie się z globalnymi trendami w zakresie standardów technologicznych w Cyfrowej Fabryce 4.0 oraz nawiązanie kontaktu z jej przedstawicielami w Polsce.

Partnerem Branżowym konferencji jest firma Mercedes-Benz Manufacturing Poland, która w tym roku uruchomi produkcję silników w nowej fabryce w Jaworze.Jest to jedna z wielu tego typu inwestycji zrealizowanych w ostatnich latach na terenie Polski przez koncerny motoryzacyjne, takie jak Toyota, czy Fiat Chrysler Automobiles (FCA).

Już wkrótce uruchomiona zostanie fabryka Mercedes-Benz w Jaworze, w której produkować będziemy nowoczesne, czterocylindrowe silniki do samochodów osobowych z napędem konwencjonalnym oraz baterie elektryczne do pojazdów hybrydowych i czysto elektrycznych. Podczas konferencji opowiemy o naszej inwestycji, stosowanych rozwiązaniach z zakresu utrzymania ruchu i podzielimy się dorobkiem w obszarze rozwoju technologii cyfrowych, które systematycznie wdrażamy. Konferencja Automotive jest niezwykle istotna dla rozwoju branży motoryzacyjnej w Polsce, jest platformą wymiany doświadczeń, dzięki której każdy uczestnik może wzbogacać swoją wiedzę praktyczną, by następnie zastosować ją we własnym zakładzie produkcyjnym – mówi Ewa Łabno-Falęcka, Dyrektor ds. Komunikacji i Relacji Zewnętrznych w Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

Partnerem Głównym tegorocznej konferencji jest firma Aiut, natomiast Patronat Honorowy objęły instytucje mające istotne znaczenie dla branży: Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych – Konfederacja Lewiatan, Polska Izba Motoryzacji, Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Urząd Dozoru Technicznego, Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz czołowe uczelnie techniczne: Politechnika Krakowska, Politechnika Śląska oraz Politechnika Wrocławska. Do współpracy zaproszona została również Politechnika Opolska.

Do udziału w konferencji zachęcamy w szczególności:

  • Kierowników utrzymania ruchu
  • Kierowników działu konstrukcyjnego
  • Technologów, inżynierów produkcji i inżynierów procesu produkcyjnego
  • Osoby odpowiedzialne za zakupy
  • Osoby odpowiedzialne za planowanie inwestycji

Data i miejsce konferencji: 26-27.09.2019, Legnica, Qubus Hotelwww.qubushotel.com/pl/hotel-legnica

Więcej informacji i rejestracja: www.konferencja-automotive.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj