Lider spawalnictwa ze wsparciem od LSSE. CLOOS WELDING PRODUCTS wybuduje w Gminie Miękinia nowy zakład

166

CLOOS WELDING PRODUCTS, wiodące przedsiębiorstwo w sektorze spawalnictwa, otrzymał decyzję o wsparciu od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wsparcie od LSSE pozwoli spółce na rozwój działalności w Źródłach w Gminie Miękinia poprzez rozbudowanie zakładów produkcyjnych, w których wdrażane będą zaawansowane projekty z automatyzacji i robotyzacji spawalnictwa. Nakłady inwestycyjne wynoszą 80 mln zł. Firma deklaruje zatrudnienie co najmniej 70 nowych pracowników oraz planuje zrealizować inwestycję do końca 2025 roku.

Grupa CLOOS, która powstała w 1919 roku, jest światowym liderem w zakresie spawalnictwa i automatyzacji procesów spawania. Spółka celowa, która realizuje inwestycje ESTUN z siedzibą w Nanjing w Chinach i Carl CLOOS Technika Spawalnicza GmbH z siedzibą w Haiger w Niemczech, opracowuje i dostarcza produkty oraz kompletne rozwiązania automatyzacji dla technologii spawania na całym świecie. Polski oddział, CLOOS WELDING PRODUCTS, w Krępicach koło Wrocławia działa od prawie 10 lat. Przedsiębiorstwo zamierza zbudować dodatkowy zakład do produkcji systemów robotów i sterowania robotami w Źródłach. Sprzedaż na rynek będzie prowadzona przez spółki należące do Grupy ESTUN.

 CLOOS WELDING PRODUCTS

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna stawia na rozwój technologiczny, dlatego bardzo się cieszę na nową współpracę z liderem spawalnictwa. Robotyzacja procesów spawalniczych pozytywnie wpływa na ich efektywność, a także – co najważniejsze – bezpieczeństwo pracowników i użytkowników. W licznych zakładach na terenie LSSE możemy spotkać się z wytrzymałymi łączeniami elementów, składających się na maszyny produkujące urządzenia z różnorodnych sektorów. Spawalnictwo odgrywa kluczową rolę w przemyśle, a automatyzacja zapewnia usprawnienie oraz udoskonalenie procesów spawalniczych. Wierzę, że nowa inwestycja, zlokalizowana w dynamicznie rozwijającej się w ostatnich latach Gminie Miękinia, przyczyni się do rozwoju całego regionu – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Dzięki blisko 200 wdrożeniom w Polsce oraz zaawansowanym komponentom od jednego dostawcy, CLOOS WELDING PRODUCTS zapewnia najwyższą jakość stanowisk zrobotyzowanych.

– Decyzja o wsparciu od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej umożliwi CLOOS WELDING PRODUCTS realizację inwestycji o łącznej wartości 80 mln zł, obejmującej zakup gruntu, budowę hali, biura oraz innych budynków i obiektów. W pierwszym okresie w zakładzie będzie produkowane 5000 szt. robotów na rok. Docelowo zakład będzie produkował 15 000 robotów rocznie. Gmina Miękinia została wybrana ze względu na dobre doświadczenia w zakresie produkcji. Jesteśmy przekonani, że ta lokalizacja pozwoli uzyskać wykwalifikowany personel oraz dostawców, a uniwersytety i uczelnie techniczne zapewnią dostęp do wykształconych specjalistów – dodaje Christian Endlicher, prezes CLOOS WELDING PRODUCTS.

Firma angażuje się w pełną integrację systemów, co skutkuje optymalizacją procesów spawalniczych, obrabiarki CNC pozwalają na elastyczną reakcję na indywidualne potrzeby klienta, a stanowiska szkoleniowe i produkcyjne umożliwiają przeprowadzanie prób spawalniczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj