Nowe miejsca pracy w Mszczonowie. Corning zbuduje fabrykę włókna światłowodowego

1169

Corning Incorporated (NYSE: GLW) ogłasza plan budowy zaawansowanego technologicznie zakładu produkującego włókno światłowodowe w Mszczonowie pod Warszawą. Nowy zakład, jedna z największych tego typu fabryk w Unii Europejskiej, będzie oddany do użytku w 2022 roku, aby zaspokoić rosnący popyt na włókno światłowodowe. W związku z inwestycją, firma stworzy znaczną liczbę nowych miejsc pracy dla inżynierów, techników, specjalistów oraz pracowników produkcji.W mszczonowskim zakładzie uruchomiony zostanie także program rozwojowy dla studentów kierunków technicznych, którzy otrzymają możliwość rozwoju kariery zawodowej pod okiem specjalistów. Rekrutacja na kluczowe stanowiska techniczne ruszyła wiosną br. W drugiej połowie roku ruszy z kolei nabór pracowników produkcyjnych do nowego zakładu.

– Zapotrzebowanie na rozwój sieci światłowodowych jest obecnie na rekordowym poziomie. Wraz z rosnącą ilością przesyłanych danych, użytkownicy oczekują większej wydajności połączeń. Zapotrzebowanie na przepustowość sieci w Europie i w pozostałych regionach znacząco rośnie, głównie dzięki rozwojowi i zagęszczaniu sieci 4G, 5G, FTTH oraz rozwojowi centrów obliczeniowych – mówi dr Bernhard Deutsch, wiceprezes i dyrektor zarządzający Corning Optical Fiber and Cable.

Od 2001 roku w Strykowie pod Łodzią działa już fabryka Corning, produkująca rozwiązania dla branży telekomunikacyjnej.

– Inwestycja w Mszczonowie podkreśla zaangażowanie firmy Corning we wspieranie planów rozwojowych naszych klientów w regionie, zapewniając niezawodność dostaw światłowodów. Cieszy nas, że możemy bazować na naszym dwudziestoletnim doświadczeniu zdobytym podczas działalności w Polsce, które nie byłoby możliwe bez wsparcia władz na szczeblu regionalnym i krajowym – podsumowuje Deutsch.

– Corning jest jedną z wiodących, globalnych firm innowacyjnych, dlatego cieszy nas, że wybrali Mszczonów na fabrykę włókna światłowodowego.Najnowsza inwestycja świadczy o tym, że firma wysoko ocenia talent i zaangażowanie Polskich pracowników– powiedział burmistrz Mszczonowa, Józef Kurek.

Źródło: Corning Incorporated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj