O-I zwiększa inwestycje w hucie szkła w Jarosławiu

3433

O-I zainwestuje ponad 11,5 mln euro w Hutę Szkła w Jarosławiu. Zwiększenie mocy produkcyjnych wzmocni,zgodnie z aktualnymi trendami na rynku,obecność firmy w segmencie szklanych opakowań piwa. Owens-Illinois, największy globalny producent opakowań szklanych, zainwestuje ponad 11,5 mln euro w Hutę Szkła w Jarosławiu. Dzięki nowej linii zakład zyska większą elastyczność, dodatkowe moce produkcyjne oraz nowoczesne wyposażenie. Ponadto, zainstalowane zostaną nowe urządzenia oraz wprowadzone będą znaczące ulepszenia do już istniejących linii sortujących. 

Obecne zobowiązanie inwestycyjne odzwierciedla zaangażowanie O-I w stały wzrost
i wzmacnianiepozycji rynkowej. Wykorzystując dodatkową linię, Huta Szkła w Jarosławiu będzie mogła zwiększyć roczny poziom produkcji dodatkowo o ok. 100 mln opakowań w dwóch kolorach. Zakończenie inwestycje planowane jest we wrześniu br.

Tak znacząca inwestycja to wynik pracy całego zespołu w zakresie poprawy mocy produkcyjnych, elastyczności i obsługi klientów. Docelowo umożliwi nam to jeszcze lepszą obsługę klientów i zaoferowanie im bardziej zróżnicowanego portfolio produktów – mówi Michael Prechtl,Prezes Grupy KrajówPółnocno/ŚrodkowejEuropy.

Zwiększenie mocy produkcyjnychw Hucie Szkła w Jarosławiupozwoli na utworzenie ok.20 nowych miejsc pracy. To umocni pozycję zakładu jako głównego producenta opakowań szklanych i atrakcyjnego miejsca pracy.

Nieustannie dążymy do tego,aby być modelową firmą w sferze zatrudnienia. Widzimy O-I jako miejsce, w którym pracownicy mogą liczyć na stabilne warunki pracy sprzyjająceciągłemu rozwojowi zawodowemu – podkreśla Magdalena Jankowska, Dyrektor HR na Północną
i Środkową Europę. – Nowi pracownicy, którzy zostaną zatrudnieni w tym roku przejdą kompleksowe szkolenie,aby już od samego początku jakość ich pracy była zgodna ze standardami O-I – dodaje.

Po zakończeniu inwestycji, łączna wartość nakładów O-I w huty szkła w Polsce przekroczy 80 mln euro. Ciągłe inwestycje pozwalają na podnoszenie jakości i poziomu elastyczności produkcji oraz odpowiadają na zapotrzebowanie na najwyższe standardy i rosnące wymagania klientów. Zarówno remont dwóch wanien w poznańskiej hucie O-I,jak i nowa linia w hucie w Jarosławiu,tokolejne etapy modernizacji, dzięki której O-I Polska może być liderem nowoczesnych technologii w branży.

Wizją O-I jest tworzenie lepszej przyszłości poprzez dostarczanie światowym liderom w produkcji żywności oraz napojów, konkurencyjnych opakowań, produkowanych
w sposób zrównoważony dla środowiska.Firma służy klientom ekspercką wiedzą,wspiera marki poprzez budowanie ich wizerunku za pomocą innowacyjnego wzornictwa, dowodząc tym samym zorientowanie na innowacje i transformację wspierającą rozwój biznesu i osiąganie zrównoważonych celów.

Produkcja szkła w O-I ma długą historię i obiecującą przyszłość. Szkło powstaje
z naturalnych składników, można je poddawać wielokrotnemu, całkowitemu recyklingowi, co przyczynia się do budowania bardziej zrównoważonej, czystej i zdrowej przyszłości naszej planety.

Źródło: O-I