O kobietach i sztucznej inteligencji na Made in Wroclaw 2023

268

Jaki jest wkład kobiet w sztuczną inteligencją? Jak kształtują one jej przyszłość? Rozmowy na ten temat będą się toczyć już 17 października 2023 roku na Made in Wroclaw 2023. Możesz jeszcze do nich dołączyć!

Made in Wroclaw już od 7 lat przyciąga do Wrocławskiego Centrum Kongresowego setki przedsiębiorców, ekspertów świata nauki oraz mieszkańców Wrocławia. W tym roku wydarzenie, na które składają się m.in. konferencja i Expo odbywać się będą pod hasłem Tech Generation. Jego częścią będą dyskusja i warsztaty poświęcone roli kobiet w rozwoju AI.

Kobiety i sztuczna inteligencja

W ramach konferencji zaplanowany jest panel “Wyznaczanie nowych kierunków: Kobiety i sztuczna inteligencja”, w którym wezmą udział: Aleksandra Hamryszak, Managing Director w Helbling Technik, Marta Karczewska, Head of Solution Development and Operations in Business Consulting & Solutions Department z firmy Bosch, Daria Szmurlo, Associate Partner, Data & Analytics z McKinsey & Company. Rozmowę będzie moderować Joanna Lisiecka, Co-founder & Program Director, Perspektywy Women in Tech. – Poprzez ten panel dyskusyjny chcemy rzucić światło na cenny wkład kobiet w dziedzinę sztucznej inteligencji. Mamy nadzieję, że zainspiruje ona innych do podjęcia kariery w obszarze AI, przyczyni się do tworzenia wspierającej społeczności oraz pokaże, w jaki sposób kobiety kształtują przyszłość technologii AI i jej zastosowań – komentuje Paulina Muszyńska z ARAW.

Panel dyskusyjny będzie okazją do celebrowania różnorodności, dyskusji nad strategiami oraz udowodnienia, że biznes związany z AI korzysta z pełnego spektrum talentów i perspektyw. Dyskusja w trakcie konferencji to jednak nie wszystko, co przygotowali organizatorzy!

Kobieca strona innowacji

W ramach bezpłatnego Expo Made in Wroclaw odbędą się trzy warsztaty. Pierwszy pod tytułem „Desk Research: kobieca strona innowacji we Wrocławiu”, poprowadzi Patrycja Radek, współzałożycielka TechSHEroes i strateżka biznesowa, która zajmuje się transferem wiedzy i technologii na Uniwersytecie SWPS, rozwojem projektów innowacyjnych i przywództwem w projektach badawczo-rozwojowych DeepTech. Uczestniczki warsztatu będą pracować w zespołach nad stworzeniem mapy myśli służącej zebraniu wiedzy na temat innowatorek, inżynierek i kobiet zajmujących się nowymi technologiami we Wrocławiu. Wszystkie te informacje posłużą do dalszych działań związanych z rozwojem i wspieraniem tej grupy osób, działań proinnowacyjnych, związanych z rozwojem przedsiębiorczości startupowej i technologicznej.