Odlewnia 4.0: Budowa smart odlewni

951

Zbudowanie wysoce efektywnego biznesu odlewniczego, który rozwija się w szybkim tempie, jak również dostosowuje się do wymagań rynku nie jest łatwe.Wymaga to ciągłej adaptacji technologicznej. Przemysł 4.0 szybko zyskuje na znaczeniu w przemyśle odlewniczym stali i żelaza. W naszym artykule przedstawiamy niektóre z technologii i firm, które pomagają odlewniom obniżyć koszty operacyjne oraz ogólnie zmniejszyć ryzyko i błędy ludzkie.

Komunikacja pomiędzy maszynami oraz zarządzanie usługami VPN z pewnością pozostawiła ślad w całej branży. Ale Przemysł 4.0 to nie tylko technologia a również ‘potrzeba połączenia nowoczesnych technologii, aby stworzyć inteligentnąodlewnię’ jak pisze Foundry Trade Journal na swoich łamach.

Czas na „inteligentne (smart) odlewnie” –to wysoce zdigitalizowane i zintegrowane operacje odlewnicze, które mogą reagować na stale rosnące wymagania technologiczne, produkcyjne i rynkowe. Takie operacje odlewnicze wykorzystują łączność do zarządzania wszystkimi procesami, od automatycznego zamawiania materiałów po kontrolę produkcji w chmurze. Łączność nie tylko zwiększa komunikację pomiędzy maszynami i usługami, ale również umożliwia zarządzanie całymi procesami poprzez technologię opartą na chmurze.

Technologie takie jak RFID (identyfikacja radiowa) umożliwiają odlewniom zdalne, zautomatyzowanee sterowanie różnymi maszynami. Ponadto, narzędzia do monitorowania OEE (Overall Equipment Effectiveness) pozwalają na analizę wydajności maszyn z późniejszą identyfikacją planowanego procentu czasu produkcji, który jest rzeczywiście produktywny.

Strona branżowa 'Foundry Planet’ podkreśla trzy główne korzyści płynące z budowy „smart odlewni”:

  • Integracja klientów i partnerów biznesowych z kluczowymi procesami biznesowymi poprzez systemy ERP
  • Większa niezawodność dostaw i większa dokładność planowania
  • Lepsza długoterminowa ochrona środowiska.

Kluczowe firmy dostarczające rozwiązania do budowy odlewni 4.0:

SMS Group opracowuje strategie i technologie dla inteligentnej, w dużej mierze autonomicznej produkcji poprzez wzajemne połączenia i współpracę ludzi i maszyn. Zastosowanie produkcyjnych procesów uczenia maszynowego (ang. machine learning) pomaga w budowaniu dynamicznych procesów produkcyjnych, które dostosowują się do optymalnych parametrów w czasie rzeczywistym.

RGU Asia Pte Ltd oferuje kompleksowy zestaw rozwiązań do planowania zasobów odlewni (FRP), które w porównaniu z klasycznymi i standardowymi systemami ERP znacznie różnią się procesami, które w standardowych systemach ERP nie są wyspecjalizowane dla odlewni. Rozwiązania te obejmują m.in. cyfrowe narzędzia do planowania produkcji,  śledzenia work-in process, zarządzania jakością, zarządzania narzędziami jak również narzędzia do zarządzania informacjami o odlewniach online.

Metalshub dostarcza odlewniom stali i żelaza cyfrowe narzędzia do zakupu i sprzedaży metali i żelazostopów. Platforma umożliwia użytkownikom znalezienie dostawców na całym świecie i przyspieszenie procesu podejmowania decyzji dotyczących najlepszych dostawców czy najlepszych ofert. Od zamówienia do dostawy, użytkownicy są w stanie zarządzać każdym etapem poprzez cyfrowe podejście doworkflow,

Pełna cyfrowa łączność z dostawcami została uznana za obszar słabo rozwinięty. Jak mówi magazyn, Industrial Automation:
´Po stronie dostawców należy zbudować odpowiednie technologie i wiedzę fachową, a klienci muszą zrozumieć oczekiwaną wartość Przemysłu 4.0.´ Firmy, które nie przystosowują się wystarczająco szybko do ery cyfrowej, ryzykują pozostawienie w tyle lub, co gorsza, zniknięcie z wysoce konkurencyjnego rynku. Według profesora Richarda Fostera z Uniwersytetu Yale, średnia długość istnienia firmy zmniejszyła się o ponad 50 lat w ostatnim stuleciu, z 67 lat w latach 20. do zaledwie 15 lat obecnie.

Oznacza to, że jeśli kiedyś firmy potrzebowały pół wieku, aby zrozumieć rzeczywistość swoich problemów i promować zmiany, mogą łatwo zniknąć w ciągu zaledwie dekady.*

*Odlewnie stali borykają się z rosnącą presją konkurencji, aby produkować produkty o większej precyzji i krótszym czasie realizacji, a wiele firm z szeroko rozumianego sektora metalurgicznego dostrzega korzyści płynące z cyfrowych technologii zakupów, które przyspieszają ich procesy i pozwalają uzyskać przewagę nad konkurencją.

Skontaktuj się z Metalshub, aby dowiedzieć się więcej o fascynującym świecie cyfrowego zarządzania dostawami i zakupami.

Źródło: Metalshub

Metalshub to platforma do handlu metalami i żelazostopami dostępna oraz używana na całym świecie. Zapewniamy bezpieczny i szybki proces przeprowadzania małych i dużych transakcji on-line. Oprócz zapewnienia infrastruktury dla handlu zintegrowaliśmy z platformą usługi logistyczne, usługi finansowania handlu i ubezpieczenia kredytów. Wszystko to aby zapewnić jeszcze lepszą bezproblemową obsługę klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj