Podsumowanie konferencji pt. „Transformacja cyfrowa w przemyśle”!

87

24 października 2024 r. odbyła się konferencja zorganizowana przez TMSYS, VPI Polska i CadXpert pt. „Transformacja cyfrowa w przemyśle”. Wydarzenie rozpoczął Wojciech S. Wocław, który podziękował za przybycie, przedstawił cel oraz ogólny plan konferencji. Nie zabrakło wspomnienia o organizatorach, sponsorze głównym – Bit Solutions, oraz patronach medialnych, m.in.: Portalprzemyslowy.pl, Automatykaprzemyslowa.pl, InzynierUR.pl.

Prelekcje rozpoczęły się od wystąpienia Daniela Duliana (CadXpert), który omówił wpływ optymalizacji topologii na procesy CNC i druk 3D. Wojciech Przywała (hub4industry) przedstawił wsparcie w cyfryzacji przedsiębiorstw produkcyjnych, Błażej Płaczynta-Brudnik (MindLab), omówił przyczyny, dla których dobre zmiany czasami nie przynoszą oczekiwanych efektów. Magdalena Kamińska (4networkers) poruszyła natomiast temat specyfiki marketingu przemysłowego.

W dalszej części konferencji wiedzą podzielili się Rafał Kudelski (AGH), dyskutując o wartości komputerowo wspomaganego programowania maszyn CNC oraz Ewa Kornowska i Sebastian Majkowski (Promont), którzy przedstawili wykorzystanie technik cyfrowych na przykładzie realizacji instalacji termicznego przekształcania odpadów.

Transformacja cyfrowa w przemyśle,

Tomasz Howiacki (SHM System) omówił temat światłowodowych układów nerwowych, jako koncepcji przyszłości w kontekście bezpieczeństwa. Z kolei Mateusz Gacek (VPI Polska) pokazał praktyczne zastosowanie technologii skanowania 3D w przemyśle, a Jakub Abrahamowicz (Oqton) skupił się na oszczędności czasu, jakie przynosi oprogramowanie Geomagic Design w kontroli wymiarowej oraz inżynierii odwrotnej.

Jednym z kulminacyjnych punktów programu była debata o wyzwaniach firm produkcyjnych, prowadzona przez Karola Kozickiego i Jakuba Maja (TMSYS), gdzie najbardziej aktywny uczestnik otrzymał nagrodę przygotowaną przez organizatorów.

Transformacja cyfrowa w przemyśle,

W przerwach goście konferencji mieli okazję lepiej się poznać, spróbować kuchni Andrzeja Polana oraz odwiedzić stoiska wystawców, gdzie firma TMSYS zaprezentowała oprogramowanie IRONCAD, Visual CAD CAM i ONECNC oraz GstarCAD, a także kompensatory mocy biernej SAVLO. VPI Polska zademonstrowała nowoczesne skanery 3D, zarówno laserowe, jak i na światło strukturalne. Firma CadXpert przedstawiła ofertę drukarek 3D nie tylko do tworzyw sztucznych, ale również do materiałów kompozytowych oraz metali, a Bit Solutions – nowoczesne rozwiązania sprzętowe firmy Lenovo.

Goście konferencji byli niezwykle zadowoleni zarówno z wysokiego poziomu merytorycznego wystąpień, jak i z unikalnego zestawienia omawianych tematów, które wyróżniało to wydarzenie. Dzięki starannemu doborowi prelegentów i tematów konferencja stała się jedynym w swoim rodzaju miejscem wymiany wiedzy i doświadczeń.

Źródło: Spotkanie przemysłu