Przemysł przyszłości w praktyce – nowy cykl bezpłatnych webinariów dla przedsiębiorców. Pierwsze wydarzenie już w styczniu

217

W styczniu zapraszamy na pierwsze webinarium z cyklu „Przemysł przyszłości w praktyce”, dotyczące modernizacji zakładów produkcyjnych. Wydarzenie organizuje Platforma Przemysłu Przyszłości – uczestnictwo jest bezpłatne po wcześniejszej rejestracji online.

Przemysł przyszłości w praktyce

Konferencje mają sprzyjać dzieleniu się doświadczeniem, będą prowadzone w otwartym formacie online. Eksperci Platformy Przemysłu Przyszłości przekażą przedsiębiorcom praktyczną wiedzę z zakresu cyfrowej transformacji cyfrowej oraz przemysłu 4.0. Osią konferencji staną się krótkie wystąpienia prelegentów. Te, które zdobędą w internetowym głosowaniu najwyższą popularność, zobaczymy w kolejnych terminach w pełnej wersji.
Zaczniemy od modernizacji infrastruktury przemysłowej, a w kolejnych webinariach skupimy się na tematach zaproponowanych przez samych uczestników. W ten sposób cykl będzie poruszał zagadnienia najbardziej aktualne z perspektywy przedsiębiorców.

Fabryka 4.0. Jak modernizować infrastrukturę?

Podczas pierwszego webinarium, które rozpocznie się 14 stycznia o godzinie 11:00, zaprezentujemy pomysły i gotowe koncepcje wdrażania rozwiązań przemysłu 4.0. Eksperci, m.in.: Adam Piszczatowski oraz Marcin Sikorski, w 3-4-minutowych wystąpieniach powiedzą o:
  • włączaniu starszego parku maszynowego do nowoczesnej sieci przemysłu 4.0;
  • modernizacji maszyn z zastosowaniem rozwiązań przemysłowego internetu rzeczy;
  • wykorzystaniu sztucznej inteligencji w przewidywaniu awarii maszyn,
  • zwiększaniu elastyczności systemów produkcyjnych poprzez modernizację infrastruktury;
  • wdrożeniach systemów IIoT w zakładach przemysłowych (również przy obowiązujących obostrzeniach epidemiologicznych); ​​​​​
  • praktycznych aspektach modernizacji systemów produkcji.
Następnie uczestnicy wcielą się w rolę jurorów, którzy zadecydują, kto przejdzie do dalszego etapu. Na wirtualną konferencję o retrofittingu maszyn i systemów można zarejestrować się w portalu PrzemyslPrzyszlosci.gov.pl.
Pierwsze webinarium wystartuje już 14 stycznia 2021 roku

Pierwsze webinarium wystartuje już 14 stycznia 2021 roku

W cyklu nazwanym “Przemysł przyszłości w praktyce” zależy nam przede wszystkim na proponowaniu przedsiębiorcom konkretnej, użytecznej wiedzy podawanej w dynamiczny sposób. W biznesie liczy się czas, dlatego eksperci najpierw będą występowali z krótkimi zapowiedziami swoich prezentacji. Nasze konferencje to kolejny krok, jaki wykonujemy, w kierunku budowy w Polsce ekosystemu przemysłu 4.0.

Andrzej Soldaty, prezes Platformy Przemysłu Przyszłości

Dodatkowe informacje:

Materiały prasowe: