Przepis na sukces targów ITM INDUSTRY EUROPE

391

SMARTTECH3Dmeasure z aktywnym modułem fotogrametrii gwarantuje pełną integrację wszystkich procesów przy pomocy jednego oprogramowania. Pokazy będą realizowane przez cztery dni trwania targów.

Wyścigowy bolid nie tylko dla Kubicy

W tej edycji ITM INDUSTRY EUROPE na pewno nie zabraknie niezapomnianych przeżyć. O jedno z nich zadba firma ITA, która przygotowuje wyjątkowy pokaz skanowania bolida wyścigowego przy użyciu laserowych skanerów 3D Creaform, obrazujący proces akwizycji i obróbki danych na potrzeby inżynierii odwrotnej. Jak przekonują eksperci ITA w tym roku firma położyła szczególny akcent na prezentację korzyści wynikających z wdrożenia rozwiązań zautomatyzowanych.

Zaznajomimy uczestników targów z najnowszymi trendami w metrologii przemysłowej oraz automatyki pomiarowej. Pokażemy też najnowsze osiągnięcia we współczesnych systemach narzędziowych. W tym roku położyliśmy szczególny akcent na prezentację korzyści wynikających z wdrożenia rozwiązań zautomatyzowanych – czytamy w komunikacie ITA.

Wystawca oprócz wyścigowego bolida pokaże również integrację precyzyjnego robota przemysłowego Meca500 oraz zautomatyzowany pomiar za pomocą wieloczujnikowego układu laserowych czujników Gocator firmy LMI.

Czas bliźniaków cyfrowych i robotów

Bliźniak cyfrowy – jeszcze wizja czy rzeczywistość?, Prognoza kierunków rozwoju robotyzacji w Polsce, Sposoby finansowania procesu robotyzacji przedsiębiorstwa – to tematy panelu zorganizowanego 2 czerwca przez DBR77 na Scenie Industry Next. Oprócz dawki wiedzy teoretycznej nie zabraknie także praktycznych warsztatów przygotowanych przez ekspertów DBR77. Poruszą oni dwa istotne tematy, które wpisują się w aktualne trendy automatyzacji przedsiębiorstw. Podczas pierwszego z nich pt.: ”Ulga na robotyzację” uczestnicy dowiedzą się jak wygląda proces uzyskania takiej ulgi oraz poznają korzyści i sposoby jej obliczenia. Z kolei kolejny warsztat pt.: „Analiza opłacalności inwestycji w robotyzację” jest przeznaczony dla wszystkich osób oraz firm (produkcyjnych i integratorskich) chcących poznać metody oraz narzędzia zarówno finansowe jak i operacyjne inwestycji w robotyzację.

Ponadto firma DBR77 bazując na wirtualnych modelach czołowych dostawców robotów oraz wyposażenia zakładów produkcyjnych, będących Partnerami DBR77 stworzy w tym roku na targach wyjątkową, przestrzeń – strefę wirtualnego zakładu – „Future is now. Virtual production plant by DBR77”. Każdy uczestnik będzie mógł obejrzeć z bliska i zapoznać się z procesami takimi jak sortowanie, pakowanie, pick&place, montaż czy paletyzacja dokładnie tak, jakby znajdował się w zakładzie produkcyjnym.

Cała hala została zaprojektowana w Studio 3D, autorskim narzędziu online Platformy Robotów DBR77, które wykorzystuje technologię przeznaczoną do tworzenia najlepszych gier komputerowych.

Wystawcy zdradzają swoje plany

Co nowego zobaczymy na targach? Czym zaskoczą nas wystawcy? – to pytania, które najczęściej zadają sobie goście ITM INDUSTRY EUROPE. Firmy co roku podnoszą poprzeczkę coraz wyżej. Nie wszyscy odkrywają karty przed targami, ale część z nich już teraz zdradza plany swojej aktywności.

Obecność COMARCH na targach to nie tylko okazja do zapoznania się z ofertą sprzedażową rozwiązań Przemysłu 4.0, ale także szansa na poznanie realnej wartości z ich wdrażania. Skuteczność implementacji rozwiązań z zakresu Przemysłu 4.0 została poparta udanymi wdrożeniami u dotychczasowych klientów. – Na ITM INDUSTRY EUROPE podzielimy się kulisami wdrożeń, ale także przeprowadzimy indywidulane rozmowy z osobami zainteresowanymi. Podczas wizyty na naszym stanowisku będziecie okazja zobaczyć demo aplikacji Industry 4.0 oraz Asset Tracking oraz poznać szacunkowe koszty wprowadzenia takich zmian w swoich firmach. Przedstawimy w jaki sposób działamy i jak krok po kroku możemy wprowadzić biznes w stronę Przemysłu 4.0. – zapowiada Sebastian Gleń, IoT Business Development Manager Comarch.

Eksperci Comarch, pierwszego dnia targów wezmą udział w wykładach Sceny Trendów dla Przemysłu usytuowanej w pawilonie 3. Przedstawią skuteczne sposoby na digitalizację przedsiębiorstw produkcyjnych.

Z kolei Firma ARCO, która jest dystrybutorem renomowanych i cenionych producentów narzędzi do obróbki metali na targach ITM będzie obecna jako przedstawiciel znanych na świecie firm: Hainbuch, Lehmann, HEULE, WTO, HWR, BILZ, Diatec, H. Bilz, UC Tools. Każda z nich zaznaczyła swoją pozycję na rynku dzięki bezkompromisowej jakości oferowanych produktów.

Obecne trendy rynkowe stawiają na możliwie najwyższą bezobsługowość. Automatyzujemy procesy licząc na to, że cykl produkcyjny będzie od nas wymagać jedynie niewielkich korekt co jakiś czas. Te trendy od wielu lat kultywowane są przez naszych partnerów, którzy skupiają się na długofalowej powtarzalności żądanych cech swoich produktów. To daje nam pewność, że automatyzacja faktycznie może być bezobsługowa – mówi Joanna Rudenko z ARCO.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj