Rozmowy o różnych obliczach sztucznej inteligencji – za nami Made in Wroclaw 2021!

435

4 panele dyskusyjne, 23 panelistów, ponad 300 uczestników oraz 20 000 oglądających konferencję online – tak w skrócie można podsumować piątą edycję Made in Wroclaw, która w formule hybrydowej odbyła się 20 października 2021 roku!

Made in Wroclaw to wyjątkowe wydarzenie, które już od pięciu lat organizowane jest przez Miasto Wrocław i Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. W tym roku odbyło się ono pod hasłem Driven by intelligence, w formule hybrydowej – offline we Wrocławskim Centrum Kongresowym i online.

Driven by intelligence!

Konferencja Made in Wroclaw już na stałe wpisała się w kalendarz wrocławskich wydarzeń i jest miejscem do dyskusji o przyszłości biznesu, nauki i innowacji.

– Co roku, w te jesienne dni, czekam na to wydarzenie. Tutaj mówi się o tym, co najważniejsze dla miasta a wzorce, które razem tworzymy, są później wdrażane także w innych miastach i krajach, co nas bardzo cieszy. Wrocław stawia na rozwój, a sztuczna inteligencja jako zjawisko, już dotyka nas w wielu aspektach naszego życia, wpływając na jego jakość – mówił w trakcie otwarcia konferencji Jakub Mazur, Wiceprezydent Wrocławia.

Made in Wroclaw to też wydarzenie, które pokazuje, że mimo przeszkód i wyzwań, jak np. tych związanych z wpływem pandemii COVID-19 na gospodarkę, wrocławski biznes nie zwalnia tempa i dynamicznie się rozwija. Mocno skupiała się na tym poprzednia edycja wydarzenia. Nie inaczej było w tym roku. Made in Wroclaw 2021 było poświęcone coraz powszechniej obecnej w naszym życiu sztucznej inteligencji.

Wdrażanie innowacji, czy dokonywanie przełomów technologicznych w firmach, zajmuje już nie kilka lat, a kilka miesięcy. Zawdzięczamy to otwarciu się na nowe technologie. Duża część z nich wiąże się ze sztuczną inteligencją, która coraz śmielej wkracza w każdą dziedzinę gospodarki i daje wiele szans rozwoju. To właśnie dlatego na Made in Wroclaw 2021 spotkaliśmy się pod hasłem „Driven by intelligence”. Wydany przez nas kilka tygodni temu raport „Sektor AI w aglomeracji wrocławskiej w roku 2021”, pokazał, że to właśnie AI określa szanse i wyzwania dla biznesu na najbliższe lata, że jest to jeden z kluczowych obszarów dla rozwoju firm z Wrocławia i regionu – mówiła Magdalena Okulowska, Prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Warto podkreślić też, że Made in Wroclaw ma ogromne znaczenie dla rozwoju ekosystemu biznesowego Wrocławia.

Made in Wroclaw to niezwykle ważne wydarzenie, które w 100% wpisuje się
w Strategię Rozwoju Przedsiębiorczości Miasta Wrocławia, opracowaną przez Radę ds. Przedsiębiorczości działającą przy Prezydencie Wrocławia. W ramach tej strategii chcemy budować we Wrocławiu przyjazne środowisko dla przedsiębiorców.  Ważny jest tu element współpracy, dzielenia się wiedzą. To właśnie takie wydarzenia jak Made in Wroclaw, gdzie obok tych wspaniałych firm, wspaniałych pomysłów, mamy różnego rodzaju instytucje otoczenia biznesu, sprawiają, że możemy ze sobą rozmawiać i przekazywać wiedzę w różnych kierunkach – przedsiębiorcy z przedsiębiorcami, ale też przedsiębiorcy ze strefą publiczną i nauką, która ma ich wspierać w tworzeniu tych nowoczesnych narzędzi. Uważam, że Made in Wroclaw to kwintesencja naszej Strategii
– wyjaśnia Marcin Urban, Skarbnik Urzędu Miejskiego Wrocławia, Przewodniczący Rady ds. Przedsiębiorczości działającej przy Prezydencie Wrocławia.