SECO/WARWICK podsumowuje pierwszy kwartał 2023 roku

301

Po znakomitym roku 2022, który SECO/WARWICK zakończyło 81-procentowym wzrostem zysku netto r/r, przyszedł czas na podsumowanie pierwszego kwartału 2023 roku.

SECO/WARWICK, pierwszy wybór wśród producentów rozwiązań do obróbki cieplnej metali i metalurgii próżniowej, nie zwalnia tempa i może pochwalić się rekordowym portfelem zamówień na koniec ubiegłego roku – 566 mln zł (wzrost o 66 proc. r/r/). Na sukces ma wpływ zbilansowany rozwój, przemyślane inwestycje oraz długofalowa strategia wspierania zielonych technologii.

Na świetne wyniki Grupy w ubiegłym roku miało wpływ m.in. rozszerzenie działalności produkcyjnej w Chinach, dynamiczny rozwój rynku amerykańskiego oraz ogromna liczba zamówień związana z ekspansją branży elektromobilności. W 2022 r. Spółka miała ponad 80 proc. zysku netto więcej niż w roku ubiegłym, zaś przychody ze sprzedaży wyniosły w tym okresie 622 mln zł (463 mln zł w 2021 r.). Takie wyniki to wysoko postawiona poprzeczka, ale tegoroczne podsumowanie pierwszego kwartału pokazuje, że SECO/WARWICK nie zamierza spoczywać na laurach i konsekwentnie realizuje strategie długofalowego wzrostu.

„W tym roku mamy nadzieję pozostać na tej dobrej fali. Portfel zamówień na 2023 rok zapowiada się rekordowo, a sam rok przełomowo. Dwie spółki: amerykańska i hinduska, zmieniły swe siedziby i zyskały więcej przestrzeni otwierając drzwi do dalszego rozwoju, spółka Retech zwiększyła swe produkcyjne powierzchnie, a poprawiające się czynniki makroekonomiczne sprawiają, że pozyskujemy coraz więcej zamówień z Azji i Ameryki Północnej oraz rośnie zainteresowanie naszymi zielonymi technologiami” – powiedział Sławomir Woźniak, Prezes Grupy SECO/WARWICK. 

„To jest rok Ameryki, chcemy mocno zaznaczyć naszą obecność na tym rynku. Trzy amerykańskie spółki Grupy SECO/WARWICK: SECO/VACUUM, SECO/WARWICK USA i Retech — reprezentujące odrębne jednostki biznesowe w różnych lokalizacjach – zyskały 37% udziału w sprzedaży Grupy w 2022 roku i nadal rosną w każdym segmencie. Każda z nich osiągnęła znaczny postęp pod względem wydajności w 2022 roku i chociaż produkują odrębne technologicznie rozwiązania, wszystkie dzielą jeden wspólny system rodzinnych i amerykańskich wartości. Korzenie drzewa genealogicznego Grupy pochodzą właśnie ze Stanów Zjednoczonych, więc dobrze, że jego nowe gałęzie współdzielą to dziedzictwo” – dodał S. Woźniak.

Rozwój rynku w USA – przeprowadzki, ekspansja i urodziny

Rok 2023 jest dla SECO/WARWICK rokiem amerykańskich spółek. Grupa SECO/WARWICK szczyci się klientami w 70 krajach, podczas gdy amerykański oddział – SECO/VACUUM – obsługuje 125 klientówpo zaledwie pięciu latach działalności! Rozwój to także potrzeba zatrudnienia dodatkowego personelu inżynieryjnego i produkcyjnego oraz konieczność zwiększenia zdolności produkcyjnych, stąd przeprowadzka spółki do nowej siedziby z większą o 50 proc. powierzchnią biurową i o 300 proc. zasobniejszą powierzchnią hal. W tym roku również SECO/WARWICK USA zmieniło swą siedzibę na większą. Teraz obie spółki są zlokalizowane w tym samym parku biznesowym przy Technology Drive w Meadville. Nowa siedziba jest 5 razy większa, a przeprowadzka jest częścią większego planu strategicznego jaki ma dyrektor zarządzający – Marcus Lord.

Trzecia amerykańska spółka Grupy – RETECH – w tym roku świętuje swoje 60-te urodziny. Uroczyste obchody zaplanowane są na 2 czerwca i będą okazją do pokazania klientom i partnerom najnowszej siedziby Retech, strefy montażu, działu R&D oraz nowych powierzchni produkcyjno-magazynowych. Trzy amerykańskie spółki należące do Grupy SECO/WARWICK stanowią klejnoty w koronie i wykazują silny potencjał wzrostowy.

„Rynek amerykański w naszym portfelu urósł rok do roku o blisko 100 proc. To spektakularny sukces. Rośnie zarówno rynek azjatycki jak i europejski (przychody odpowiednio 34 proc. i 46 proc. r/r), to sprawia, że z optymizmem patrzymy w przyszłość. Warto wspomnieć, że rośniemy we wszystkich segmentach produktowych; najwięcej wzrósł segment Aluminum (58 proc.) co związane jest m.in. ze zwiększoną produkcją pojazdów elektrycznych. Rośnie także segment rozwiązań próżniowych (39 proc.) czy segment pieców topialnych (19 proc.)” — wyjaśnia Piotr Walasek, Dyrektor Finansowy Grupy SECO/WARWICK.

SECO/WARWICK INDIE z nową siedzibą

W 2023 roku SECO/WARWICK będzie rozwijać produkcję w Indiach w oparciu o kooperację z lokalnymi partnerami. W styczniu 2023 roku na czele hinduskiej spółki stanął nowy Dyrektor Zarządzający – Binoy Koshy, który będzie czuwać nad całym procesem przemiany hinduskiej spółki.

SECO/WARWICK INDIE w tym roku nie tylko podwoiła powierzchnię biurową, ale także ponad dwukrotnie zwiększyła zatrudnienie, mając obecnie 35 pracowników w czterech regionach. W tym roku planowane jest także otwarcie hali montażowej i rozpoczęcie realizacji pierwszych projektów urządzeń wytwarzanych w Indiach. SECO/WARWCK INDIE chcą być liderem rynku w tym regionie i posiadać wydajny ekosystem partnerów i zespołów gotowych do wspierania Grupy w strategicznych obszarach w Azji.

„Indie są idealnym hubem eksportowym i w tym zakresie z pewnością pomogą całej Grupie optymalizować koszty. Większe powierzchnie biurowe oraz powiększenie zespołu o doświadczonych ekspertów to pierwszy krok w budowaniu kapitału tej spółki” – podsumowuje Prezes Grupy SECO/WARWICK.

Thermprocess 2023 – SECO/WARWICK gra w zielone

Grupa SECO/WARWICK koncentruje się obecnie na promowaniu rozwiązań ekologicznych w przemyśle ciężkim, które nie tylko są szansą, ale także obowiązkiem społecznie odpowiedzialnych przedsiębiorstw. SECO/ECO nie jest tylko hasłem, lecz faktem, co Grupa zaprezentuje w czerwcu na targach Thermprocess 2023 w Dusseldorfie przedstawiając zieloną stronę technologii obróbki cieplnej i metalurgii.

Od lat SECO/WARWICK stara się aktywnie chronić środowisko, nie tylko segregując śmieci, inwestując w zielone źródła energii, oszczędzając wodę, wprowadzając elektroniczny obieg dokumentów czy angażując w ideę SECO/ECO swoich partnerów. SECO/WARWICK przede wszystkim wdraża innowacyjne, ekologiczne technologie, które pozwalają dokonać wielu prośrodowiskowych zmian w branży energetycznej, lotniczej, motoryzacyjnej czy recyklingowej. SECO/WARWICK zmienia świat na lepszy, bo ekologiczny. Te rozwiązania SECO/WARICK pokaże na niemieckich targach, gdzie zaprezentuje, jak zmieniać kolor obróbki cieplnej na zielony.