Technologie przyszłości i strategia dla przemysłu na targach ITM

549

Jak Poznań, to targi i koziołki!

Kiedy jakiś czas temu pytano Polaków z czym najczęściej kojarzy im się Poznań to znaczna większość odpowiadała: Targi i Koziołki! Takiego idealnego połączenia symboli stolicy Wielkopolski będzie można doznać podczas ITM INDUSTRY EUROPE. To tutaj, przez 4 dni targów w samo południe będą trykać się dwa robotyczne koziołki. W ich konstrukcji zostaną wykorzystane elementy wydrukowane w technologii 3D. Wyjątkowe pokazy zorganizuje Politechnika Poznańska i firma MAB ROBOTICS.

Na co dzień PUT wykorzystuje robota w badaniach naukowych, a MAB przy inspekcji podziemnych kanałów. Na czas targów ITM roboty zamienią się w poznańskie koziołki. Roboty są niewielkich rozmiarów  mają ~50cm wysokości i masę ~10kg. Jednak w tych niewielkich konstrukcjach ukryty jest ogromny potencjał! Silne napędy pozwalają wykonać salto i biec z prędkością 3m/s, a wbudowane komputery umożliwiają implementację autonomii. Głowy robotów zostały zamodelowane komputerowo i wytworzone przy wykorzystaniu druku 3D.- mówi Jakub Bartoszek z firmy MAB ROBOTICS.

Więcej informacji o targach ITM INUSTRY EUROPE i tegorocznym programie: www.itm-europe.pl

Pokazy maszyn i ekspercka wiedza na targach Modernlog

W tym samym czasie będą trwały Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODRERNLOG. Wydarzenie co roku przyciąga wystawców z Polski i zagranicy, zyskując miano jednego z najważniejszych w branży logistycznej w naszym kraju.

Nieodzowną częścią targów Modernlog są pokazy maszyn w strefie In4Log, podczas których można z bliska przyjrzeć się pracującym urządzeniom i przekonać się o skuteczności nowoczesnych rozwiązań w magazynach. Prezentacje organizowane są we współpracy z Wydawnictwem MEDIALOG i partnerami technologicznymi, firmami: ASPEKT, AIUT, Anter System, B3D, Georg UTZ, Holler Polska, Honeywell, IBCS Poland, Jusky, OLEJNIK, POLSAD, Redsteel oraz Soti. Maszyny będą uruchamiane codziennie o każdej pełnej godzinie.

Nowość w targowej agendzie stanowi spotkanie eksperckie LOG-INSIGHT, w którym będzie można wziąć udział już pierwszego dnia targów, czyli 31 maja. Jego zagadnienia obejmują: deficyt pracowników na rynku logistycznym, cyfrowe rozwiązania skupione na potrzebach klienta, wartość kierowców w łańcuchach dostaw i praktyczne aspekty ograniczania emisji CO2. Prelegentami są przedstawiciele: PepsiCo, Carlsberg Polska, Raben Logistics Polska, Auchan Retail Polska, CHEP, WSL, Done Deliveries, Trans.eu Group, BBSG, GIGLIKE, PSML oraz ECR Polska.

Konferencja Smart Warehouse odbędzie się natomiast 1 i 2 czerwca. To tutaj spotkają się eksperci z zakresu automatyzacji, robotyzacji i cyfryzacji pracy, aby w ramach pięciu paneli dyskusyjnych podzielić się swoją wiedzą z gośćmi targowymi. W panelach dyskusyjnych wezmą udział przedstawiciele m.in.: AiQ Robots, ASTOR, ABB, FANUC, Geek +, GXO, GIGLIKE, Graphene Partners, Jungheinrich Polska, OMRON, PSI Polska, PSML, SICK, MIELE, MW Logistics, Łukasiewicz-PIT, a za moderację odpowiedzą Ilona Miziewicz-Groszczyk (Europa Systems), Magda Libiszewska, Artur Olejniczak (WSL), Piotr Sędziak (Orbico Supply) i Dominik Jańczak (Logistics Manager). Swoją ofertę zaprezentują również Ferag, Reflex Logistics Solutions (Hardis Group) oraz WDX.

W tym roku koncepcja konferencji została rozwinięta o scenę partnerów, strefę networking oraz bezpłatne konsultacje z ekspertami Łukasiewicz-PIT.

Więcej informacji o targach ITM INUSTRY EUROPE i tegorocznym programie: www.modernlog.pl

Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING

Osoby szukające nowych kontaktów biznesowych mogą zainteresować tegoroczne Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING. Spotkają się na nich zleceniodawcy przemysłowi i podwykonawcy, poszukujący nowych zleceń i kontrahentów. Chętni będą mogli wziąć udział w aranżowanych spotkaniach Subcontracting Meetings, które ułatwią nawiązanie kontaktu z wybranym  przedsiębiorcą. W ramach tej inicjatywy można występować zarówno jako gospodarz, który zaprasza do rozmowy, jak i być gościem reagującym na czyjeś zaproszenia. W tym roku udział w Subcontracting Meetings zapowiedziało ponad 50  uczestników z Polski i zagranicy. Kontraktacje będą dotyczyły głównie usług przemysłowych z zakresu obróbki metali.

Networking to jedno z najskuteczniejszych narzędzi do nawiązywania nowych kontaktów biznesowych – tłumaczy Barbara Kamińska, Koordynator Subcontracting Meetings. – Ogromnym atutem Subcontracting Meetings jest możliwość wcześniejszej weryfikacji partnerów  pod względem świadczonych usług lub wymagań odnośnie dostawców. Zwiększa to efektywność prowadzonych rozmów i daje większe szanse na znalezienie potencjalnych partnerów biznesowych.

Źródło: MTP