Webinar: Zwrot środków pieniężnych z urzędu skarbowego. Ulga B+R i IP Box dla przedsiębiorców w praktyce

231

Przepisy dotyczące ulgi na badania i rozwój (ulga B+R) oraz ulgi IP Box umożliwiają przedsiębiorcom osiągnięcie wymiernych korzyści finansowych w związku prowadzoną przez nich działalnością. Zapraszamy czytelników portalprzemyslowy.pl na bezpłatny webinar, już 25.06 o godzinie 10:30. Szczegóły, agenda i link do rejestracji poniżej.

Ulga B+R sprawia, że koszty poniesione na działalność badawczo-rozwojową dwukrotnie wpływają u podatników CIT/PIT na wysokość należnego podatku dochodowego: po raz pierwszy – gdy przedsiębiorca ujmuje niektóre (kwalifikowane) kategorie kosztów w kosztach uzyskania przychodów na zasadach ogólnych (100%), po raz drugi – poprzez odliczenie tych kosztów w całości lub w części od podstawy opodatkowania w ramach ulgi B+R.W konsekwencji Przedsiębiorca może dwukrotnie odliczyć wydatek poniesiony wydatek na rozwój działalności innowacyjnej i zapłacić niższy podatek dochodowy.

Wiele firm prowadzi takie prace na co dzień, nie zdając sobie sprawy z wiążących się z tym możliwości. Często głównym problemem przedsiębiorców jest brak pewności czy prowadzona przez nich działalność kwalifikuje się jako badania i rozwój.

Ulga IP Box jest instrumentem podatkowym, z którego mogą korzystać nie tylko producenci oprogramowania i firmy informatyczne, ale również przedsiębiorstwa, które w swojej działalności wykorzystują wszelkiego rodzaju patenty, prawa z rejestracji wzoru przemysłowego czy prawa ochronne na wzory użytkowe.Przedsiębiorca, który uzyska kwalifikowany dochód z tytułu praw własności intelektualnej będzie miał możliwość  skorzystania z preferencyjnej stawki podatku dochodowego w wysokości 5%.

Jak stosować w praktyce ulgi, kto i jak może je łączyć? Już 25.06 Arena Advisory zaprasza czytelników portalprzemyslowy.pl na bezpłatny webinar, początek 10:30!

Prelegenci:

Doradcy podatkowi Arena Advisory, Agata Czerniak i Bartosz Mroczkowski przedstawią główne założenia ulg B+R i IP Box oraz wskażą, kto może z nich skorzystać. Wyjaśnią również, dlaczego w obecnym czasie mogą one stanowić efektywny sposób zwiększenia finansowania przedsiębiorstwa.

Dla kogo?

Webinar skierowany jest głównie do osób decyzyjnych w zakresie inwestycji i strategii rozwoju działalności w firmie, a także tych wszystkich osób, które zajmują się rozliczeniami – w tym działalności badawczo-rozwojowej (właściciele i zarządy, dyrektorzy ds. inwestycji, dyrektorzy finansowi oraz główni księgowi).

Termin: 25.06 godz. 10:30 – 12:00

Rejestracja:https://arenaadvisory.clickmeeting.pl/zwrot-srodkow-pienieznych-z-urzedu-skarbowego-ulga-b-r-i-ip-box-dla-przedsiebiorcow-w-praktyce-/register

Uczestnicy webinaru otrzymają także możliwość odbycia krótkich, indywidualnych konsultacji z doradcami podatkowymi Arena Advisory, w zakresie możliwości skorzystania z ulg podatkowych w ich przedsiębiorstwach. Szczegóły zostaną podane podczas webinaru.

Agenda:

 1. Instrumenty podatkowe wspierające działalność badawczo – rozwojową.
 2. Czym jest działalność badawczo – rozwojowa w rozumieniu podatkowym i jak ją odnaleźć u większości przedsiębiorców?
 3. Wsparcie od strony kosztowej – Ulga na działalność badawczo-rozwojową (ulga B+R):
  1. przedstawienie mechanizmu funkcjonowania ulgi B+R – korzyści możliwe do wygenerowania;
  2. identyfikacja kosztów kwalifikowanych do ulgi B+R;
  3. obowiązki ewidencyjno-dokumentacyjne z związane z korzystaniem z ulgi B+R.
  4. Centrum Badawczo Rozwojowe (CBR) jako sposób na maksymalizację korzyści w uldze B+R.
 4. Wsparcie od strony przychodowej – IP Box – 5% stawka podatkowa:
  1. przedstawienie mechanizmu funkcjonowania IP Box – kto może z niego skorzystać?
  2. czym są kwalifikowane prawa własności intelektualnej;
  3. jak kalkulować dochód podlegający opodatkowaniu stawce 5%;
  4. obowiązki ewidencyjno – dokumentacyjne;
  5. IP Box w nietypowych branżach.
 5. Łączenie ulgi B+R i IP Box.

Źródło: arenaadvisory.com

Zdjęcia: Pixabay.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię