WIDIA wprowadza frez do planowania powierzchni M1600, odpowiedni do różnych warunków pracy maszyn i konfiguracji

1260

Nowy frez do planowania przeznaczony do obróbki zgrubnej i półwykańczającej stali, stali nierdzewnej, żeliwa i żeliwa sferoidalnego. Firma WIDIA ogłosiła dzisiaj wprowadzenie na rynek nowego freza do planowania do obróbki zgrubnej i półwykańczającej stali, stali nierdzewnej, żeliwa i żeliwa sferoidalnego. Dzięki 16 krawędziom skrawającym i inteligentnej konstrukcji płytki, M1600 sprawdza się w różnych warunkach obróbki, w tym na maszynach o małej mocy, niestabilnych warunkach pracy oraz o małej sztywności, długim wysięgu i przy słabym mocowaniu.

“Ponieważ planowanie jest jedną z najczęstszych operacji obróbki frezarskiej, zaprojektowaliśmy wszechstronne i ekonomiczne rozwiązanie, zapewniające naszym klientom znacznie większą szybkość usuwania metalu przy frezowaniu stali i żeliwa,” powiedziała Anna Kim, menadżer produktów globalnych z oddziału frezów wymiennych firmy WIDIA. “M1600 jest doskonałym rozwiązaniem dla klientów z sektora inżynierii ogólnej, energetyki i motoryzacji, chcących zmniejszyć zapasy narzędzi do planowania i zwiększyć szybkość obróbki.”

Frez do planowania M1600 zamocowany w uchwycie przed wykonaniem testów obróbki żeliwa GGG60, stali 42CrMo4 i stali nierdzewnej 1.4301 na maszynie DC55

16-krawędziowa, precyzyjna płytka o dodatniej geometrii zapewnia małą siłę skrawania i pozwala zmniejszyć pobór mocy, co przekłada się na większą trwałość narzędzia i bardzo korzystny przelicznik kosztu na krawędź. M1600 ma jedną uniwersalną geometrię płytki i występuje w trzech gatunkach: WP35CM, WK15CM i WU20PM.

Gatunek WP35CM jest przeznaczony do obróbki wszystkich rodzajów stali, a WK15CM służy do obróbki żeliwa i sprawdza się najlepiej w zastosowaniach suchych, przy czym może być też stosowany w warunkach mokrych.

Uniwersalny gatunek WU20PM może być stosowany do obróbki stali, stali nierdzewnej i stopów wysokotemperaturowych, zarówno w zastosowaniach suchych, jak i mokrych.

‘Inteligentna‘ konstrukcja płytki charakteryzuje się powierzchnią osadzenia poniżej krawędzi skrawającej, co zapewnia płynny spływ wióra i zmniejsza siły działające na narzędzie. Płytka ma zakrzywioną krawędź skrawającą i charakteryzuje się dodatnim kątem natarcia, co zmniejsza zużycie energii. Te kluczowe cechy konstrukcyjne w połączeniu z 16 krawędziami skrawającymi sprawiają, że M1600 jest ekonomiczną opcją planowania.

Frezy czołowe M1600 są dostępne w sześciu wersjach metrycznych o średnicy od 50 mm do 160 mm. Wersje calowe pojawią się jesienią 2021 roku. Zamówienia na korpusy i płytki M1600 oraz inne narzędzia do obróbki metalu można składać za pośrednictwem autoryzowanych partnerów dystrybucyjnych firmy WIDIA. Kliknij tutaj aby uzyskać szczegółowe informacje na temat freza M1600, w tym film dotyczący frezowania bocznego.

Źródło: WIDIA