Hannover Messe w polskich barwach

958

Według badania “IoT 2020” przeprowadzonego przez Schneider Electric, już 70 proc. kadry kierowniczej widzi wartość biznesową Internetu Rzeczy – technologii, która napędza Przemysł 4.0. Dlatego podczas tegorocznych targów w Hanowerze zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania z tego obszaru. Jednym z nich będzie platforma EcoStruxure firmy Schneider Electric, która wspiera przedsiębiorstwa
z różnych sektorów, w osiągnięciu innowacyjności i lepszej efektywności. W tym roku należy spodziewać się wielu przedstawicieli z naszego kraju, gdyż Polska jest partnerem targów.

Jak wskazują badania Schneider Electric coraz więcej firm chce wykorzystywać nowoczesne technologie z obszaru IoT. Wśród tych firm jest wiele z Europy Środkowo – Wschodniej
w szczególności z Polski. Dlatego, też w tym roku to Polska jest partnerem targów,
a wystawcy przygotowali dla nich wiele ciekawych rozwiązań. Jedną z firm globalnych, ale działających również na rynku polskim jest Schneider Electric.

Targi w Hanowerze to jedno z największych wydarzeń w świecie technologii przemysłowych, które dostarcza firmom najlepszej wiedzy. Obecność na targach oraz dostarczanie właściwej wiedzy technologicznej i biznesowej jest dla nas jako firmy bardzo ważne. To przekazana wiedza wpływa na rozwój przedsiębiorstw i podnoszenie ich konkurencyjności na rynku. Dlatego właśnie nasi specjaliści biorą w Targach czynny udział. W tym roku zaprezentujemy platformę EcoStruxure™, która jest otwartą, podłączona do internetu rzeczy (IoT) i interoperacyjną architekturą systemu, zapewniającą naszym klientom bogate korzyści w zakresie bezpieczeństwa, niezawodności, wydajności, zrównoważonego rozwoju i łączności. Ze względu na obecność wielu polskich firm na Targach, będziemy dysponować gronem polskich ekspertów, którzy przybliżą rozwiązania przemysłu nowej generacji – mówi Jacek Łukaszewski, Prezes Klastra Polska, Czechy, Słowacja w Schneider Electric.

Polska w światowej skali

Innowacyjne rozwiązania oraz współpraca z wykwalifikowaną kadrą – to czynniki mające największy wpływ na konkurencyjność firm w dobie Przemysłu 4.0. Jak poszczególne państwa radzą sobie z realizacją oraz rozwojem tych i innych założeń, m.in. polityki energetycznej, infrastruktury, czy prawa – obrazuje „2016 Global Manufacturing Competitiveness Index” od firmy Deloitte i Amerykańskiej Rady ds. Konkurencyjności. Według raportu, Polska znalazła się na 15 miejscu w światowej skali najbardziej konkurencyjnych państw pod względem produkcji przemysłowej i tym samym zdobyła 59,1 punkta.

Partnerstwo Polski w Hanowerze jest dowodem na chęć wprowadzania realnych działań w kierunku wspierania innowacyjności polskich i europejskich firm. To bardzo dobrze, bo  konkurencyjność przedsiębiorstw jest także warunkiem atrakcyjności kraju dla zagranicznych inwestorów. –  dodaje Jacek Łukaszewski.

Tegoroczne targi w Hanowerze potrwają od  24 do 28 kwietnia 2017 roku. Przez cały ten okres odbywać się będą prezentacje technologii, rozwiązań i spotkania biznesowe. Schneider Electric zaprasza do odwiedzenia stoiska w hali 11 na stanowisku C58.

Każdy, kto chce odwiedzić Targi i porozmawiać z naszymi ekspertami może otrzymać bezpłatną wejściówkę rejestrując się klikając tutaj!