Konferencja Industry 4.0 – przemysł przyszłości sukcesem!

957

19 kwietnia 2016 do hotelu Hilton w Łodzi przybyło prawie 200 uczestników konferencji Industry 4.0 – przemysł przyszłości, której organizatorami byli Phoenix Contact oraz Alfa Elektro. Spotkanie to poświęcono przyszłym technologiom przemysłowym, współdziałaniu maszyn i ludzi oraz rozwiązaniom z zakresu Industry 4.0. Podczas konferencji była okazja do wysłuchania wystąpień kilkunastu specjalistów w tej dziedzinie.

Stoimy właśnie w obliczu czwartej rewolucji przemysłowej – powiedział Maciej Merek prezes Phoenix Contact Sp. zo.o., która wymuszona została konieczność współpracy on-line na wszystkich etapach procesu produkcji. Te „inteligentne”, rozbudowane struktury, wymieniają dane pomiędzy najdrobniejszymi elementami dążąc do największej samooptymalizacji procesu produkcyjnego.Mamy więc do czynienia z kolejnym etapem rozwoju produkcji przemysłowej. Człowiek, maszyna i sam produkt łączą się w inteligentną i samodzielną sieć. Teraz elastyczne dostosowanie produkcji do potrzeb klienta, bez kosztownej przebudowy infrastruktury staje się możliwe! Tworzy się rzeczywistość wirtualno-fizyczna.”

Tematykę Industry 4.0 omówili w czasie konferencji m.in. prof. Kuo-Ming Chao z Coventry University, prof. Mirosław Kutyłowski z Politechniki Wrocławskiej oraz praktycy przemysłu, tacy jak Frank Knafla z firmy Phoenix Contact. Pod hasłem „Industry 4.0 – przemysł przyszłości” zostały zaprezentowane najnowsze rozwiązania techniczne i odkrycia naukowe, a także kierunki rozwoju i perspektywy na przyszłość. Całość spotkania wraz z ożywionym panelem dyskusyjnym na podsumowaniu dnia poprowadził Marcin Prokop. Uczestnicy mieli możliwość podzielenia się własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami również podczas wieczornego bankietu, którego znakomitą oprawę artystyczną zapewnił występ Andrzeja Poniedzielskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj