Małopolska: Polski przemysł kwitnie, praca dla 350 osób

895

Produkcja przemysłowa w Małopolsce przyspieszyła na wiosnę, szczególnie w branży spożywczej i motoryzacyjnej. Efektem tego jest zwiększone zapotrzebowanie firm na pracowników produkcyjnych, którzy mogą liczyć na zatrudnienie nawet od zaraz.

Na dobre perspektywy znalezienia pracy w produkcji mogą liczyć szczególnie mieszkańcy Krakowa, Skawiny, Niepołomic oraz okolicznych miejscowości. Pracodawcy świadomi niedoboru rąk do pracy oraz konkurencyjnych ofert chętniej niż dotychczas uatrakcyjniają warunki zatrudnienia. Na zainteresowanych czeka umowa o pracę i dodatkowe benefity pozapłacowe.

W Małopolsce, na zatrudnienie w przemyśle może liczyć nawet 350 osób, a dzięki dużemu zróżnicowaniu ogłoszeń kandydaci właściwie mogą przebierać w ofertach zatrudnienia. Obecnie agencja Manpower prowadzi rekrutację między innymi na stanowiska produkcyjne i magazynowe dla firmy MAN Trucks w Niepołomicach, gdzie pracownicy mogą zarobić nawet 4 500 zł brutto. Dla osób nieposiadających odpowiednich uprawnień pracodawca zapewnia bezpłatne szkolenie z obsługi wózka widłowego, suwnicy i żurawia. Zatrudnieni mogą liczyć także na bogaty pakiet dodatków pozapłacowych, między innymi dofinansowanie posiłków, prywatną opiekę medyczną i kartę uprawniającą do korzystania z obiektów sportowych. Praca odbywa się w systemie dwuzmianowym, od poniedziałku do piątku.

− W południowym regionie Polski firmy wchodzą w pełnię sezonu i coraz mocniej odczuwają silną presję związaną z realizacją planów produkcyjnych, co skutkuje poprawą oferty dla kandydatów. Tegoroczne spowolnienie zimowe było też krótsze niż w latach ubiegłych, co dobrze wróży na kolejne kwartały – mówi Bogdan Grabczyk, ekspert rynku pracy z agencji zatrudnienia Manpower. – Warunki pracy poprawiają się z miesiąca na miesiąc. Firmy podnoszą stawki godzinowe, wydłużają okres zatrudnienia oraz masowo przejmują pracowników tymczasowych na umowy bezpośrednie. Wprowadzają również programy motywacyjne dla pracowników, jak na przykład premie wydajnościowe i dodatki anty-absencyjne – dodaje ekspert.

Polska nadal pozostaje atrakcyjnym miejscem do lokowania zakładów produkcyjnych. Koszt zatrudnienia pracownika w naszym kraju, na tle Europy, jest atrakcyjny. Z drugiej strony sąsiedztwo z Niemcami sprawia, że przychylnym okiem patrzą na nas firmy, które chcą dystrybuować swoje produkty za naszą zachodnią granicę. Mimo problemów ze znalezieniem pracowników, koszty zatrudnienia i logistyki przemawiają na korzyść Polski.

Źródło: ManpowerGroup

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj