Maxwell Technologies wprowadza moduły Generator Starting Solution na rynek komercyjnych i przemysłowych generatorów zapasowych

1102

Maxwell Technologies wprowadza moduły Generator Starting Solution na rynek komercyjnych i przemysłowych generatorów zapasowych

Nowe moduły bazujące na superkondensatorach stanowią niezawodne źródła dostarczające dużą moc startową do generatorów.

Maxwell Technologies, czołowy projektant i producent źródeł energii i systemów zasilania, wprowadza na rynek nową linię modułów GSS (Generator Starting Solution). Moduły te, stanowiące najnowszą pozycję w ofercie produktów bazujących na superkondensatorach, ułatwiają rozruch komercyjnych i przemysłowych generatorów standby i zapasowych. Maxwell Technologies jest pierwszym producentem oferującym dedykowane moduły wykonane na bazie superkondensatorów, zapewniające awaryjne uruchomienie generatora w ciągu kilku sekund w przypadku utraty podstawowego źródła zasilania.

Przerwy w dostawach energii stanowią poważny problem dla wielu strategicznych obiektów, których funkcjonowanie jest uzależnione od zasilania elektrycznego, takich jak szpitale, banki, zakłady przemysłowe, hotele i centra danych. Opracowane przez firmę Maxwell moduły GSS mogą współpracować z różnego typu generatorami zapasowymi, od przenośnych po stacjonarne, gwarantujące operatorom budynków, że generatory zostaną uruchomione zawsze wtedy, gdy będzie to konieczne. Podczas, gdy tradycyjne akumulatory często zawodzą, moduły GSS firmy Maxwell instalowane niezależnie od nich zawsze są w stanie dostarczyć duży impuls energetyczny niezbędny do rozruchu generatora. Alternatywnie, moduły GSS mogą całkowicie zastąpić akumulatory eliminując związane z nimi ryzyko niepowodzenia w razie konieczności rozruchu generatora.

Richard Knittel, wiceprezes ds serwisu technicznego Prime Power Services, firmy świadczącej usługi z zakresu systemów zasilania awaryjnego bazujących na modułach GSS, powiedział, “Obsługujemy ponad 3000 generatorów, dlatego też dużo czasu i wysiłku kosztuje nas nadzór nad konwencjonalnymi akumulatorami. Są one najsłabszym ogniwem całego systemu. Zastosowanie ultrakondensatorów firmy Maxwell całkowicie zmieniło zasady gry. Są to jednostki praktycznie bezobsługowe i cechują się znacznie lepszymi właściwościami w zakresie wytwarzania impulsów rozruchowych, bez względu na temperaturę otoczenia.”

Linia produktów GSS obejmuje moduły o gabarytach odpowiadających standardowym akumulatorom, przeznaczone do współpracy z nimi lub instalowane jako zamienniki w generatorach zapasowych i standby w budynkach komercyjnych i przemysłowych. Dzięki dużej mocy, szybkiej odpowiedzi i długiemu czasowi bezawaryjnej pracy są to elementy bardziej odporne, efektywne i niezawodne niż akumulatory. Dostarczają duże rozruchowe impulsy energetyczne do zestawów generatorowych o mocy od 50 kW do 3,5 MW. Mogą być stosowane w systemach, które zgodnie z wymogami National Fire Protection Association (NFPA) 110 Type 10 powinny przywrócić zasilanie w ciągu 10 s od momentu wystąpienia awarii. Moduły GSS skracają czas rozruchu i zapewniają lata bezawaryjnej pracy praktycznie bez konieczności serwisowania.

“Linia produktów Engine Start Modules firmy Maxwell odniosła sukces we współpracy z generatorami zapasowymi i standby stosowanymi w budynkach o krytycznym znaczeniu. Doskonale sprawdzają się one wszędzie tam, gdzie nieudany rozruch generatora po utracie podstawowego źródła zasilania może nieść ze sobą krytyczne skutki dla osób i urządzeń znajdujących się w budynku,” powiedział Franz Fink, prezes Maxwell Technologies.

Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.maxwell.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj