Na targach w Hanowerze Schneider Electric zaprezentował otwartą architekturę EcoStruxure

1171

Schneider Electric, globalny specjalista w zarządzaniu energią i automatyce., przedstawił nową platformę EcoStruxureTM for Industry, która przyniesie jeszcze większe korzyści klientom z sektora przemysłowego.

Platforma ta upraszcza procesy i umożliwia korzystanie z otwartych technologii, przez co ułatwia przedsiębiorstwom zwiększenie wydajności i osiąganie większych korzyści. Otwarta i zgodna ze standardami architektura systemu, przeznaczona dla zakładów przemyslowych i  producentów maszyn, obsługuje technologie przemysłowego Internetu rzeczy, wykorzystując oferowane przez firmę Schneider Electric środowisko nowej generacji System Platform 2017, wspomagane przez Wonderware TM wyznacza nowy standard doskonałości operacyjnej w przedsiębiorstwach przemysłowych. System Platform 2017 oferuje nowe, znaczące możliwości dla użytkowników wiodącej na rynku platformy systemowej. Działa ona w ponad 100 000 miejsc na całym świecie, obejmując w swoim ecosystemie 4000 Integratorów Systemów i partnerów wdrożeniowych oraz 160 000 programistów.

Platforma EcoStruxureTM for Industry, którą Schneider Electric przedstawił na targach w Hannowerze, mogła powstać dzięki kilku czynnikom, takim jak doświadczenie firmy będącej od dziesięcioleci liderem branży, zainwestowanie miliardów dolarów w badania i rozwój oraz przejęcia innych firm w ciągu ostatnich trzech lat. Nowa architektura pomaga klientom w wykorzystaniu potencjału digitalizacji oraz przemysłowego Internetu Rzeczy( IIoT) do przyspieszenia prac programistycznych opartych na otwartych standardach. W modelu, który stosują obecnie przedsiębiorstwa z sektora przemysłowego, w tym samym procesie używanych jest wiele różnych systemów, co sprawia, że korzystanie z przemysłowego Internetu Rzeczy wymaga złożonych i zakrojonych na szeroką skalę prac inżynierskich. Model oferowany przez Schneider Electric jest dużo bardziej elastyczny.

Dostarczanie innowacji na wszystkich poziomach
Platforma EcoStruxureTM for Industry jest oparta na unikatowym zbiorze rozwiązań technologicznych , który obejmuje najlepsze w branży produkty podłączone do sieci , sterowanie lokalne oraz funkcje analityczne i usługi. Rozwiązanie obejmuje najszerszą w branży ofertę rozwiązań z zakresu energetyki, automatyki i oprogramowania, które są łączone w kompleksowe pakiety dostosowane do wymagań klientów. Dodatkowo ułatwia obsługę coraz bardziej złożonych procesów przemysłowych, pomaga w optymalizacji zasobów i umożliwia szybsze reagowanie na zmiany otoczenia biznesowego. Ta zintegrowana platforma pozwala więc maksymalnie wykorzystać nowe możliwości, które oferuje postępująca digitalizacja.. Ułatwia także obsługę coraz bardziej złożonych procesów przemysłowych, pomaga w optymalizacji zasobów i umożliwia szybsze reagowanie na zmiany otoczenia biznesowego.

Od dawna tworzymy technologie, które zmieniają świat przemysłu, a naszym klientom przynoszą coraz większe korzyści i nowe możliwości rozwoju. Platforma EcoStruxure for Industry wyznacza kolejny etap na tej drodze ― mówi Peter Herweck, Executive Vice President, Industry Business, Schneider Electric. Zawsze skupialiśmy się na zwiększaniu wydajności procesów przemysłowych poprzez zastosowanie otwartych, zgodnych ze standardami technologii oraz oprogramowania działającego na każdym sprzęcie. Użytkownicy przemysłowi mogą teraz korzystać z tych nowych technologii, aby  zapewnić wzrost wydajności operacyjnej i rentowności.

Głównym elementem platformy EcoStruxure for Industry jest System Platform 2017 wspomagana przez Wonderware TM.. Jest to otwarty, skalowalny i zapewniający szybką reakcję zbiór oprogramowania umożliwiający tworzenie nowych lub modyfikowanie starszych aplikacji w celu optymalizacji procesów i zasobów przemysłowych. Pozwala również na wykorzystanie aplikacji opracowanych zarówno przez firmę Schneider Electric, jak i jej partnerów oraz programistów zewnętrznych. Otwarte środowisko programistyczne z interfejsem zgodnym ze standardami zapewnia użytkownikom lepszy wgląd w procesy przemysłowe. W ten sposób zwiększa bezpieczeństwo, niezawodność i wydajność, zapewnia lepszą łączność i ułatwia zrównoważony rozwój, a tym samym przynosi większe korzyści biznesowe.

”Pomimo funkcjonowania nowych technologii i możliwości wiele operacji przemysłowych nadal działa optymalnie, jeśli chodzi o potencjalną wartość biznesową, jaką generują ― powiedział Craig Resnick, wiceprezes ARC Advisory Group. Optymalizacja wartości biznesowej procesów przemysłowych wymaga skalowanych, otwartych rozwiązań, które pozwolą użytkownikom wykorzystać wszystkie zasoby. Otwarty model może sprawić, że przedsiębiorstwa przemysłowe wreszcie przestaną się ograniczać do monitorowania tej wartości, lecz będą ją kontrolować i zwiększać.

Wydajność operacyjna hybrydowych i ciągłych procesów produkcji
Schneider Electric dostarcza kompleksowych rozwiązań w zakresie automatyki i zasilania procesów produkcji maszynowej, hybrydowej i procesowej, posiadając jednocześnie  najszerszą na rynku ofertę łączącą automatykę i efektywność. Obecnie chcemy zaspokoić specyficzne potrzeby przedsiębiorstw, które stosują w swej działalności procesy hybrydowe i ciągłe. W przeszłości dane pochodzące z procesów ciągłych były trudne do wyodrębnienia, integracji i analizy. Platforma EcoStruxure for Industry łączy zarzadzanie lokalne z przetwarzaniem w chmurze, co umożliwia analizę danych w celu usprawnienia inteligentnych procesów, które obejmują zasoby zaangażowane w produkcję ciągłą. Schneider Electric wykorzystał swoje mocne strony w tej dziedzinie i nawiązał współpracę z operatorami procesów hybrydowych. W rezultacie może zaoferować przyszłościowe rozwiązania, które obsługują przemysłowy Internet Rzeczy, sprzyjają otwartym innowacjom i umożliwiają bardziej dynamiczną kontrolę. Klienci zyskali zatem znakomitą wydajność operacyjną na każdym poziomie, dzięki czemu mogą osiągać lepsze wyniki biznesowe.

Wspólne tworzenie otwartych systemów przemysłowego Internetu rzeczy
Schneider Electric przedstawił platformę EcoStruxure for Industry w tym samym dniu, w którym poinformował o kolejnym dużym osiągnięciu w ramach swojej strategicznej współpracy z firmą Microsoft. Nowa oferta obu firm przyniesie znaczne korzyści przedsiębiorstwom i organizacjom z wielu branż. W ramach architektury EcoStruxure firmy Schneider Electric klienci mają teraz dostęp do wielu aplikacji działających w chmurze, które wykorzystują pełny zakres możliwości rozwiązania Azure oraz funkcje nowej generacji, takie jak rzeczywistość rozszerzona i wirtualna (mixed reality). Ułatwia im to zwiększenie wydajności i produktywności oraz usprawnienie procesu podejmowania decyzji.

Na targach w Hannowerze Schneider Electric przedstawi również rezultaty współpracy z innymi partnerami, takimi jak Konsorcjum Internetu Przemysłowego (Industrial Internet Consortium ― IIC), do którego firma należy od 2015 roku. W ramach współpracy z IIC, obejmującej bezpieczeństwo i zgodność operacyjną Internetu przemysłowego, została opracowana wersja demonstracyjna wspólnego środowiska programistycznego. Ponadto Schneider jest jednym z członków założycieli stowarzyszenia ODVA (Open DeviceNet Vendor Association), na którego stoisku był obecny jako partner, aby promować stosowanie otwartych, zgodnych ze standardami technologii informatycznych i komunikacyjnych w automatyce przemysłowej.

Więcej informacji o platformie EcoStruxure for Industry można uzyskać pod adresem http://www.schneider-electric.com/b2b/en/campaign/innovation/industries.jsp . Więcej informacji o rozwiązaniu Wonderware System Platform 2017 znajduje się: https://www.wonderware.com/hmi-scada/system-platform/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj