Pol-Hun podnosi wydajność z systemem MES

123

Producent chemii gospodarczej Pol-Hun wytwarzający takie artykuły jak kostki toaletowe, kostki zapachowe, czy odświeżacze powietrza pod marką General Fresh, kierując się potrzebą wzmocnienia swego potencjału konkurencyjnego podjął decyzję o wdrożeniu systemu do zarządzania i monitorowania produkcji. Inwestycja w wymiarze bezpośrednim ma na celu podniesienie wydajności procesów produkcyjnych i efektywniejsze zorganizowanie przepływu zleceń produkcyjnych.

System Queris MES, na który zdecydował się producent został uruchomiony w fabryce w Koluszkach w połowie stycznia bieżącego roku. Gromadzenie rzetelnych danych, monitorowanie wskaźnika OEE oraz odpowiedni moduł raportowania są niezbędnymi elementami umożliwiającymi optymalizację procesów produkcyjnych. Dzięki temu fabryka będzie mogła jeszcze lepiej wykorzystać posiadane zasoby oraz zwiększyć produkcję bez konieczności dodatkowych inwestycji w park maszynowy, sprzęt, czy personel.

Producent zdecydował się na wdrożenie polskiego systemu stworzonego przez firmę Queris, który jest oparty na wzorcach światowych. Wybór rozwiązania został dokonany w toku postępowania ofertowego do którego zgłosiło się kilku oferentów. Decydującymi czynnikami okazała się elastyczność dostawcy oraz szybkość wdrożenia (3 m-ce). Zwrot z inwestycji szacuje się na 1,5 roku.

Pol-Hun jest wytwórcą dostarczającym swoje produkty pod marką General Fresh do sieci handlowych, m.in. Tesco, Carrefour, czy Auchan. Ponadto jest również producentem artykułów chemicznych firmy Henkel sprzedawanych pod różnymi markami.

Źródło: www.queris.pl