Polwax na liście 2000 najlepszych polskich przedsiębiorstw

99

Po raz kolejny dziennik Rzeczpospolita uhonorował polskie przedsiębiorstwa za bardzo dobre wyniki i dynamikę rozwoju. W porównaniu z ubiegłorocznym rankingiem lider polskiego rynku parafin awansował w rankingu o 49 miejsc i znalazł się na pozycji 1073. Liście” 2000 Polskich Przedsiębiorstw i Eksporterów”, patronuje Ministerstwo Gospodarki.

– Rozwijamy się konsekwentnie i systematycznie wzmacniamy nasz potencjał wytwórczy – podkreśla Dominik Tomczyk, prezes zarządu POLWAX SA. – Jestem przekonany, że raz osiągnięty sukces na rynku dopinguje do zwiększonego wysiłku. Nie zapominamy przy tym, że obok wskaźników sprzedaży równie ważne jest wyrobienie sobie marki, pozyskanie lojalnych klientów i wypracowanie dobrych relacji z dostawcami i partnerami naukowymi takimi jak np. Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej „Blachownia”. Dzięki temu już dziś pracujemy na wyniki w przyszłości – dodaje prezes Tomczyk.

Polwax jest jednym z największych producentów i dystrybutorów parafiny przemysłowej w Europie oraz liderem w tej branży w Polsce. Posiada fabrykę produkującą parafiny w Jaśle oraz w Czechowicach-Dziedzicach. Spółka zadebiutowała na GPW w październiku 2014 r.
W pierwszym półroczu 2015 roku do klientów trafiło 27.776 ton wyrobów parafinowych, czyli ponad 11,6% więcej niż rok wcześniej. Sprzedaż eksportowa i wewnątrzwspólnotowa wzrosła wartościowo w okresie objętym raportem o 26,5% w stosunku do poziomu z I półrocza 2014 roku. To efekt zwiększeniem dostaw wyrobów parafinowych o 1.288 ton.

Eliminując zdarzenie jednorazowe z 2014 roku dla danych porównywalnych, EBITDA za I półrocze 2015 jest wyższa o 5,4% tj. 581 tys. zł. w stosunku do I półrocza 2014 roku.

Większe o 6,4% przychody i rosnący o blisko 20% udział sprzedaży specjalistycznych produktów dla przemysłu zdominowały dwa pierwsze kwartały tego roku.

źródło: www.polwax.pl