Przyjęto do eksploatacji drugi węzeł przeładunkowy dostarczony przez FAMUR FAMAK dla słowackiego operatora logistycznego

1397

W marcu b.r. nastąpiło uroczyste przekazanie do eksploatacji dostarczonego firmie BULK TRANSSHIPMENT SLOVAKIA węzła do przeładunku węgla i rudy żelaza. To drugi obiekt w Ciernej nad Tisou zrealizowany przez FAMUR FAMAK SA dla słowackiego operatora logistycznego. Wartość kontraktu wyniosła 5 mln EUR.

W 2015 roku, spółka FAMUR FAMAK podpisała umowę ze słowackim terminalem przeładunku materiałów sypkich – firmą BULK TRANSSHIPMENT SLOVAKIA – na kompleksową dostawę urządzeń technologicznych do automatycznego przeładunku rudy żelaza i węgla z wagonów szerokotorowych na wagony normalnotorowe. Kompleks Wschodni, wyprodukowany w zakładzie FAMUR FAMAK w Kluczborku, to drugi obiekt zrealizowany przez spółkę w miejscowości Cierna nad Tisou we wschodniej Słowacji.  Pierwszy – Kompleks Zachód – od czasu uruchomienia w 2010 roku, osiąga w pełni założone parametry technologiczne, co umożliwiło do tej pory przeładunek 16 mln ton rudy żelaza.

Wydajność nowego kompleksu to 1500 ton materiału na godzinę. Automatyczny przeładunek odbywa się przy użyciu zaprojektowanych, wyprodukowanych, zmontowanych i dostarczonych przez FAMUR FAMAK maszyn i urządzeń – wywrotnicy wagonowej do rozładunku wagonów szerokotorowych, przejezdnych kruszarek do kruszenia zamarzniętych brył rozładowywanego materiału, przenośników zgrzebłowych, przenośników taśmowych, przejezdnego przenośnika załadowczego na wagony normalnotorowe, a także systemu sterowania, zasilania i wizualizacji pracy całego kompleksu.

– Realizacja kolejnego zamówienia dla BULK TRANSSHIPMENT SLOVAKIA jest dowodem na to, że produkty FAMUR FAMAK są cenione przez naszych partnerów, a nasza bogata oferta pozwala nam realizować umowy nie tylko na pojedyncze urządzenia, ale przede wszystkim na złożone systemy technologiczne. Cieszy nas fakt, iż klienci powierzają nam do realizacji zakres opracowania i dostawy pełnych ciągów technologicznych, a nie pojedynczych urządzeń. Dzięki temu nasi klienci mają pewność prawidłowego funkcjonowania całego systemu, dotrzymania parametrów gwarancyjnych oraz jasną odpowiedzialność w przypadku gwarancji.  Obecnie FAMAK realizuje również kontrakty na dostawę urządzeń przeładunkowych dla pomieszczeń sezonowania nawozów granulowanych w nowo projektowanych halach I i II, na terenie Grupy Azoty, Zakłady Azotowe „Puławy” SA. Planowany termin realizacji systemu dla pierwszej hali to I kwartał 2018 roku, a dla drugiej – I kwartał 2020 roku. Także w tym przypadku jesteśmy odpowiedzialni za pełne ciągi technologiczne – mówi Paweł Majcherkiewicz, Wiceprezes Zarządu FAMUR FAMAK SA.

Więcej informacji na stronie: www.famak.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj