Ruszył konkurs projektowy dla młodych inżynierów

1367

Już po raz 17. wystartował Studencki Konkurs Projektowy SOLIDWORKS. Zdolni i kreatywni młodzi projektanci CAD zawalczą o cenne nagrody oraz uwagę przyszłych pracodawców i możliwość zaistnienia na rynku inżynierskim.

Studencki Konkurs Projektowy SOLIDWORKS to największy i najbardziej prestiżowy konkurs dla młodych inżynierów w Polsce. Jest on organizowany od 2001 roku przez DPS Software Polska. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego projektu wykonanego w oprogramowaniu SOLIDWORKS oraz umożliwienie uczestnikom zaistnienia na rynku inżynierskim. W konkursie mogą wziąć udział studenci i uczniowie. Inicjatywa od początku spotkała się z zainteresowaniem przyszłych designerów.

„Konkurs stanowi okazję do doskonalenia swoich umiejętności modelowania i osiągnięcia poziomu znacząco wykraczającego poza zajęcia dydaktyczne na uczelni – mówi Adrian Czapla, ekspert ds. edukacji w DPS Software. – Z satysfakcją obserwujemy, jak z roku na rok wzrasta stopień zaawansowania oraz poziom merytoryczny nadsyłanych prac. Czas potrzebny na stworzenie konkurencyjnego projektu liczy się już nie w dniach, a w tygodniach, czy nawet miesiącach”.

W 2017 roku w konkursie zwyciężył projekt jachtu żaglowego autorstwa Aleksandry Pajdy z Uniwersytetu Wrocławskiego.

„Z własnego doświadczenia wiem, że do pracy konkursowej warto załączyć opis tego, co projektujemy. Może być to na przykład dokumentacja z wyszczególnieniem funkcjonalności prezentowanego przez nas modelu, spis wykorzystanych materiałów czy też metod na zrealizowanie projektu w przyszłości przy potencjalnej produkcji” – podpowiada uczestnikom Aleksandra Pajda.

Każdy uczestnik otrzymuje pełną wersję oprogramowania SOLIDWORKS Engineering Kit, z licencją ważną do zakończenia konkursu. Zwycięskie projekty są prezentowane na corocznej konferencji SOLIDWORKS World, która w 2018 r. odbędzie się w Dallas.

Co może być tematem projektu? Dosłownie wszystko – od produktów codziennego użytku, mebli, narzędzi, po skomplikowane maszyny i pojazdy. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

Na zwycięzców konkursu czekają wartościowe nagrody, w tym mobilna stacja robocza HP, myszy 3D, szkolenia SOLIDWORKS.

Projekty można zgłaszać do 31 sierpnia, a zwycięzców poznamy w październiku podczas konferencji DPS Forum.

Więcej informacji: https://www.dps-software.pl/edukacja-cad-cam/studencki-konkurs-projektowy-solidworks/

Zdjęcia dostępne pod adresem: http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/118087,,ruszyl-konkurs-projektowy-dla-mlodych-inzynierow

KONTAKT:
Joanna Bator
tel. +48 691 100 357
e-mail: jbator@dps-software.pl
www.dps-software.pl

Źródło informacji: DPS Polska oraz centrumprasowe.pap.pl

Zdjęcie źródło: it.integro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj