Ruszyło badanie dotyczące koncepcji: Przemysłu 4.0

1234

Przemysł 4.0 w ostatnim czasie jest bardzo szeroko omawianym zagadnieniem na całym świecie. Dość powiedzieć, że w roku 2011 rząd Niemiec przyjął projekt „strategii technik wysokich”, który określił Industry 4.0 jako kluczowy czynnik sukcesu gospodarki tego kraju w nadchodzących latach. Natomiast polski rząd zapowiedział powołanie Polskiej Platformy Przemysłu 4.0 w 2018 roku, której zadaniem będzie wspomaganie polskich przedsiębiorstw w tejże transformacji.

„Jednak mimo dużego rozgłosu ciężko jest znaleźć przykłady przedsiębiorstw produkcyjnych, działających zgodnie z jej założeniami. Można za to znaleźć firmy, które staranie przygotowują się do nadchodzącej transformacji w polskim przemyśle. Firma ASD Consulting wraz z partnerami postanowiła do nich dotrzeć i zbadać ich stopień przygotowania do czwartej rewolucji przemysłowej.” – mówi Łukasz Dekier partner ASD Consulting, współorganizator badania.

Organizatorzy liczą, że raport z badania (który zostanie opublikowany 31.01.2018) pozwoli powiększyć otwarte zasoby wiedzy o rozwoju koncepcji Industry 4.0 w naszym kraju, a także zainspiruje i pomoże wszystkim, którzy planują usprawnić procesy w swoich organizacjach przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi.

Więcej o badaniu można przeczytać na stronie: www.badanie40.pl oraz na Portalu Przemyslowym.pl, który został oficjalnym patronem przedsięwzięcia.

Każda osobą chcąca wziąć udział w badaniu może to uczynić poprzez wypełnienie ankiety umieszczonej na stronie: www.badanie40.pl