Schneider Electric i Panasonic wprowadzają na rynek nowe zintegrowane rozwiązanie

887

Firmy Schneider Electric oraz Panasonic Corporation zaprezentowały zintegrowane rozwiązanie do budowy i zarządzania systemami HVAC (ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji), pomagające w zakresie kontroli i efektywności zużycia energii w budynkach komercyjnych.

Firmy opracowały wspólnie nowy bezprzewodowy interfejs, umożliwiający bezpośrednią komunikację szeregową między systemami zarządzania budynkiem i kontrolerami pokojowymi Schneider Electric oraz urządzeniami HVAC opartymi na zmiennym przepływie czynnika chłodniczego (VRF) firmy Panasonic. Wykorzystują przy tym standardy łączności bezprzewodowej ZigBee.

Dzięki integracji systemów właściciele i menadżerowie budynków mogą monitorować w dowolnym miejscu i czasie wszystkie główne systemy w obiekcie takie jak urządzenia HVAC, oświetlenie, systemy bezpieczeństwa, zasilania i dystrybucji energii elektrycznej za pośrednictwem pojedynczego interfejsu. Zyskują dzięki temu dostęp do informacji pomagających uzyskać większą efektywność i oszczędności.

– Zapewnienie interoperacyjności między bardzo energochłonnymi systemami, takimi jak urządzenia HVAC, i systemami kontroli budynków umożliwia menadżerom uproszczenie operacji, lepszą optymalizację efektywności i redukcję kosztów energii – komentuje Laurent Bataille, executive vice president w EcoBuilding Division ze Schneider Electric.

Zintegrowane rozwiązanie Schneider Electric i Panasonic może być instalowane bezprzewodowo, zachowując kształt istniejącej infrastruktury – co jest idealną metodą w przypadku modernizacji starszych budynków – lub z wykorzystaniem przewodów. Rozwiązanie w pełni wykorzystuje zalety technologii plug-and-play, która upraszcza konfigurację rozbudowanych systemów VRF, ale może być także instalowane jako element odrębnego systemu.

– Dokonaliśmy dużych inwestycji w nasze systemy klimatyzacji dla budynków komercyjnych i mieszkalnych oraz usługi wsparcia, aby móc w pełni odpowiedzieć na potrzeby naszych klientów. Dlatego z dużą satysfakcją prezentujemy kolejne korzyści, płynące z rozwiązań do zarządzania energią w budynkach, które są efektem współpracy z firmą Schneider Electric – mówi Toshiyuki Takagi, executive officer Panasonic Corporation i president Panasonic Air-Conditioner.

Rozwiązanie do zarządzania budynkami SmartStruxur firmy Schneider Electric umożliwia maksymalizację efektywności i redukcję kosztów w ciągu całego cyklu życia budynku, dzięki integracji dostosowanych do potrzeb urządzeń, oprogramowania, rozwiązań inżynieryjnych, procesu instalacji oraz usług, które gwarantują wydajne i efektywne energetycznie zarządzanie obiektem. Tradycyjna struktura silosów informacyjnych została zniesiona, aby dostarczyć operatorom praktyczne informacje w czasie rzeczywistym, które pozwalają na podejmowanie lepszych decyzji, a tym samym optymalizację procesu zarządzania energią. Ponadto, sterowniki pokojowe z serii SE8000 firmy Schneider Electric, które stanowią element systemu SmartStruxure, są połączeniem termostatu/ czujnika temperatury z programowalnym kontrolerem pokojowym w pojedynczym urządzeniu, umożliwiając optymalizację zużycie energii przez systemy HVAC oraz ułatwiając obniżenie kosztów operacyjnych.

Źródło: Schneider Electric

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj