Spółki Polskiej Grupy Odlewniczej S.A. zwiększają swoje możliwości w branży kolejowej

84

Kuźnia Glinik Sp. z o.o. oraz Pioma-Odlewnia Sp. z o.o. należące do Polskiej Grupy Odlewniczej S.A. (PGO S.A.) uzyskały od PKP Cargo S.A. świadectwa potwierdzające status uznanego producenta wyrobów. Są to kolejne certyfikaty w branży kolejowej, obok m.in. uzyskanego wcześniej uznania dostawcy dla Deutsche Bahn. Otrzymanie specjalistycznych certyfikatów pozwala PGO S.A. – producentowi odlewów i odkuwek – na rozszerzenie asortymentu produktów dostarczanych do sektora kolejowego.

Praktyczny wymiar uzyskanych świadectw oznacza, że Polska Grupa Odlewnicza S.A. może dostarczać do branży kolejowej swoje produkty, m.in. elementy wagonów i lokomotyw, takie jak: koła bose, korpusy maźnic, gniazda skrętu, czopy skrętu, prowadniki maźnic, koła zębate, wały drążone, elementy sprzęgów, wieszaki resorowe oraz inne wyroby.

– Uzyskanie świadectw jest potwierdzeniem odpowiedniej organizacji pracy w spółkach należących do Polskiej Grupy Odlewniczej S.A., ich wyposażenia technicznego, zatrudniania wykwalifikowanych pracowników oraz stosowania technologii zgodnych z wymaganiami przepisów i instrukcji obowiązujących w branży kolejowej. Pozwoliło to m.in. spółce Pioma-Odlewnia podpisać umowę
z PKP CARGOTABOR na dostawę kół bosych. Ponadto spółki z grupy nawiązały i rozszerzyły współpracę z kilkoma kluczowymi producentami w branży. Liczymy na dalszy jej rozwój z kolejnymi firmami operującymi na rynku kolejowym – mówi Dariusz Ginalski, Prezes Zarządu Polskiej Grupy Odlewniczej S.A.

Świetną okazją do zaprezentowania możliwości Grupy w zakresie wyrobów dla kolejnictwa były tegoroczne Targi Kolejowe TRAKO, na których swoje stoisko miała także Grupa PGO. W ramach tego wydarzenia każda ze spółek Grupy przedstawiła swoje sztandarowe wyroby, spotkała się z obecnymi klientami, a także nawiązała nowe kontakty.

– Decyzję o swoim uczestnictwie w tych targach podjęliśmy już dwa lata temu wierząc, że będzie to bardzo ważny element naszej strategii dostarczania produktów do nowych branż i zostanie istotnym dostawcą wyrobów dla kolejnictwa. Targi oceniamy bardzo pozytywnie, nasze stoisko oraz prezentowane wyroby cieszyły się dużym zainteresowaniem – to pozwala z optymizmem patrzeć na naszą przyszłość w tej branży – mówi Dariusz Ginalski.

źródło: www.pgo-sa.com.pl