Szczupła produkcja pomaga firmie Aqualectra utrzymać przewagę nad konkurencją

874

Z obrotami w wysokości około 17 mln euro i 145 pracownikami firma Aqualectra jest jednym z największych producentów szafek w krajach Beneluksu i prawdopodobnie w całej Europie.

Firma Aqualectra ma jasną wizję współpracy z dostawcami. Firma wybiera tylko dostawców klasy A, co najmniej dwóch dla każdej grupy produktów. Celem tego rozwiązania jest głównie rozłożenie ryzyka. Firma Aqualectra rozpoczęła współpracę z firmą Omron na samym początku działalności na rynku holenderskim. Stringer twierdzi, że jakość jest wyjątkowa, a firma Aqualectra ma na stanie znaczną ilość podzespołów firmy Omron. „Samodzielne utrzymywanie zapasów może wydawać się sprzeczne z zainteresowaniem produkcją odchudzoną. Często łączy się ona z dostawami tuż przed użyciem, ale po prostu nie możemy narazić procesu na zakłócenia wynikające z braku podzespołów na stanie.
Co więcej, przechowywanie podzespołów elektrotechnicznych nie wymaga dużej przestrzeni. Inną zaletą jest możliwość scalania zamówień i dostaw. W połączeniu z EDI, powiązania z internetowymi systemami dostaw i fakturowania dostawców znacząco ograniczają czynności operacyjne i administracyjne” – mówi Tom Stringer, dyrektor generalny firmy Aqualectra.
Źródło: OMRON

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj