TERMO-REX S.A. na III Podkarpackim Seminarium Spawalniczym w Rzeszowie

896

– Było to dla nas istotne wydarzenie, ponieważ mieliśmy okazję obserwować wiele innowacyjnych rozwiązań, związanych z szeroko pojętą problematyką spawalniczą. Jest to jedna z gałęzi działalności naszej firmy, którą mamy zamiar rozwijać – powiedział Leszek Mirecki, Dyrektor Techniczny TERMO-REX S.A., które wzięło udział w III Podkarpackim Seminarium Spawalniczym w Rzeszowie. Spółka z Jaworzna była jednym z partnerów wydarzenia.

III Podkarpackie Seminarium Spawalnicze odbyło się 16 czerwca br. w Rzeszowie na terenie Biblioteki Głównej Politechniki Rzeszowskiej. Organizatorem spotkania była Katedra Odlewnictwa i Spawalnictwa Politechniki Rzeszowskiej oraz firma Linde Gaz Polska Sp. z o.o.

W Seminarium udział wzięła także firma z Jaworzna – TERMO-REX S.A., która w trakcie wydarzenia zaprezentowała swoją ofertę. Odwiedzający stanowisko Spółki, mieli okazję przyjrzeć się z bliska sprzętowi oraz osprzętowi do obróbki cieplnej, w tym m.in. 24-kanałowej nagrzewnicy oporowej.

W trakcie odbywających się paneli naukowych, przedstawiciel firmy wygłosił również referat dotyczący wpływu obróbki cieplnej na własności użytkowe wybranych gatunków stali energetycznych po długoletniej eksploatacji. Wyjaśnił przede wszystkim na czym polega stosowany przez TERMO-REX S.A. proces rewitalizacji materiału oraz jakie wynikają z tego korzyści – Mając odpowiednie narzędzie, można skutecznie odtworzyć własności użytkowe materiału na kolejne kilkanaście czy kilkadziesiąt lat pracy, bez ponoszenia niepotrzebnych nakładów inwestycyjnych. Proces rewitalizacji materiału daje efekt trwały, potwierdzony kilkakrotnie po kilkudziesięciu tysiącach godzin pracy ponownymi badaniami niszczącymi materiał – zaznaczył w trakcie wystąpienia Leszek Mirecki, Dyrektor Techniczny TERMO-REX S.A. – Efekty takich działań były zdumiewające. Dzięki dużej ilości przeprowadzonych badań i wielkiemu doświadczeniu możliwe stało się wykorzystanie tej metody do pełnego liftingu grubościennych urządzeń ciśnieniowych, których stan techniczny wzbudzał niepokój – powiedział Leszek Mirecki. W tym kontekście warto odnotować, że proces ten z powodzeniem zastosowano m.in. w Elektrowni Turów, gdzie zrewitalizowano 16 walczaków, a po kilka w Elektrowni Dolna Odra, Stalowa Wola, ZE PAK S.A. oraz w wielu innych w kraju i za granicą.

Firma z Jaworzna nie pierwszy raz uczestniczyła w tego typu wydarzeniu. W ubiegłym roku Spółka wzięła udział w Pomorskim Sympozjum Spawalniczym na Politechnice Gdańskiej, natomiast już we wrześniu zagości na XV Szczecińskim Seminarium Spawalniczym w Szczecinie.

źródło: Adventure Media

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj