TERMO-REX wykona kompleksową obróbkę cieplną kotłów K-5 i K-6 w Elektrowni Opole

117

TERMO-REX S.A. w konsorcjum z PAK SERWIS i firmą CKTiS S.A. (firmą stowarzyszoną, w której TERMO-REX S.A. jest największym udziałowcem) podpisało znaczący kontrakt z Mostostalem Power Development Sp z o.o. Przedmiotem umowy jest wykonanie prac montażowych części ciśnieniowej kotłów K-5 i K-6 na nowo budowanych blokach na parametry nadkrytyczne w PGE Elektrowni Opole. Kontrakt wart jest 65 mln zł.

Trwa rozbudowa Elektrowni Opole o bloki nr 5 i 6 opalane węglem kamiennym o łącznej mocy 1800 MW. W inwestycji tej ma swój udział konsorcjum firm: PAK SERWIS Sp. z o.o z Konina (lider konsorcjum), TERMO-REX S.A. z Jaworzna i CKTiS S.A. z Płocka, które pod koniec października br. podpisało umowę z Mostostalem Power Development Sp. z o.o, na wykonanie prac montażowych części ciśnieniowej powstających kotłów w zakresie montażowym dla pakietów 3 i 4. Termin realizacji kontraktu przewidziany jest na lata 2015-2017.

Pozyskanie tego kontraktu jest dla wszystkich uczestników konsorcjum wielkim sukcesem. Do tej pory uczestniczyliśmy już w tego typu realizacjach, ale nie samodzielnie. Mamy spore doświadczenie i potencjał wytwórczy. Jednak to właśnie ten kontrakt jest dla nas wejściem do pierwszej ligi firm liczących się w branży. Mamy nadzieję, że dzięki niemu uda nam się pozyskać dodatkowe zlecenia od głównych wykonawców oraz zdobywać kolejne tak znaczące kontrakty. – mówi Jacek Jussak, Prezes Zarządu TERMO-REX S.A. – Potencjał naszego konsorcjum wraz z podmiotami zależnymi to ponad 2000 osób. Czyni to nas jedną z największych w kraju grup dysponujących siłą, doświadczeniem i kapitałem, które pozwalają na udział w podobnych inwestycjach w kraju i za granicą – dodaje prezes. Budowa nowych bloków w El. Opole to największa po 1989 r. inwestycja w branży energetycznej.

Firma uczestniczyła w realizacji wielu ważnych inwestycji energetycznych w Polsce, m.in. w budowie kotła fluidalnego 460MW w Elektrowni Łagisza, budowie bloku 858MW w El. Bełchatów, w budowie kopalni gazu i ropy Lubiatów-Międzychód-Grotów oraz budowach zagranicznych: El. Neurath (budowa bloku 800MW i 1100MW), El. Karsruhe (budowa bloku 912 MW), El. Mannheim (budowa bloku 911MW), El. Maasvlakte (budowa bloków 1100MW).

Zakres Pakietu 3 obejmuje m.in. montaż rurociągów łączących pomiędzy komorami ECO, parownika, SH i RH , montaż rurociągów rozruchowych oraz kompletny montaż zawieszeń w ilości ok. 586 Mg/1 kocioł.

Pakiet 4 obejmuje m.in. wykonanie prac montażowych na systemach ciśnieniowych rurociągów recyrkulacji,odwodnień odpowietrzeń oraz montaż podparć, zawieszeń, kształtek a także montaż zdmuchiwaczy popiołu. w ilości łącznej ok. 350 Mg/kocioł. TERMO – REX S.A. w ramach konsorcjum wykona wszystkie prace związane z podgrzewaniem do spawania oraz obróbką cieplną, a jej udział w całości kontraktu wyniesie nie mniej niż 8 mln zł. Ponadto Spółka z Jaworzna będzie uczestniczyć w pracach montażowych, poprzez firmę CKTiS S.A, w której Termo-Rex S.A. ma ponad 33 proc. udziałów.

źródło: www.adventure.media.pl