Zamet Industry S.A. wykona konstrukcję stalową bloku 910 MW w Elektrowni Jaworzno III

113

Zamet Industry S.A., podpisała z E003B7 Sp. z o.o. (spółką zależną Rafako S.A.) kontrakt na wykonanie konstrukcji stalowej bloku 910 MW w Elektrowni Jaworzno III. Wartość zamówienia wynosi 35,9 mln zł netto. Zamet Industry S.A. będzie dostarczał wykonaną konstrukcje sukcesywnie do 22 czerwca 2016 roku. Zlecenie na rzecz elektrowni w Jaworznie jest kolejnym znaczącym kontraktem, który Zamet będzie realizować dla sektora energetycznego.

Zgodnie z podpisaną umową Zamet Industry S.A. wykona i dostarczy nośną konstrukcję stalową kotła wraz z rusztem nośnym na potrzeby inwestycji budowy bloku 910 MW w Elektrowni Jaworzno III, realizowanej przez Tauron Wytwarzanie S.A. Blok będzie wysokosprawną jednostką systemową, odpowiedzialną za generację energii elektrycznej, pracującą w podstawie systemu elektroenergetycznego. Żywotność bloku wynosić będzie co najmniej 200 tysięcy godzin pracy lub 30 lat. Blok zostanie przekazany do eksploatacji w 2019 roku. Wartość całej inwestycji to 5,4 mld zł brutto.

Umowa na wykonanie i dostawę konstrukcji do jaworznickiej elektrowni to kolejne znaczące zlecenie, które Zamet zrealizuje w branży energetycznej. Wcześniejszym, istotnym kontraktem była umowa z Dalkia Łódź (obecnie VEOLIA) – jedną z największych firm ciepłowniczych w kraju i liderem lokalnego rynku ciepła. Kontrakt o wartości powyżej 65 mln zł (udział Zamet Industry: 22,9 mln zł) dotyczył modernizacji instalacji nawęglania w zakładzie nr 3 (Ec3) Dalkia Łódź S.A.

źródło: http://www.zamet-industry.com.pl