Zamet Industry wykona dla ThyssenKrupp konstrukcję stalową cementowni

1134

Spółka Zamet Industry S.A., podpisała z ThyssenKrupp Industrial Solutions AG umowę na wykonanie i dostarczenie konstrukcji stalowej do cementowni w Niemczech. Szacunkowa wartość kontraktu wynosi 4,5 mln EUR.

W ramach kontraktu, Zamet Industry zakupi materiały oraz wykona prefabrykację konstrukcji stalowej wraz z zabezpieczeniem antykorozyjnym. Gotowe elementy konstrukcji będą przez Zamet dostarczane w miejsce przeznaczenia sukcesywnie, w terminach od października 2016 do września 2017 roku. Konstrukcja będzie wytwarzana w oparciu o dokumentację ThyssenKrupp.

Podpisanie umowy z ThyssenKrupp Industrial Solutions jest dowodem wiarygodności Zamet Industry, jako solidnego partnera dla największych graczy na rynku konstrukcji stalowych. Warto przypomnieć, że w 2015 roku pomyślnie zakończyliśmy kontrakt realizowany na zlecenie ThyssenKrupp dotyczący wykonania Shiploadera, czyli portowego urządzenia załadowczego. Sprawna realizacja tego kontraktu, terminowość oraz fachowość Zamet Industry została doceniona przez naszego kontrahenta, dzięki czemu współpraca rozwinęła się także na inne obszary działalności ThyssenKrupp. Każdy taki kontrakt utwierdza nas w przekonaniu o słuszności długoterminowych założeń strategicznych, które między innymi dotyczą dywersyfikacji źródeł przychodów, a także wykorzystania przewagi wynikającej z możliwości współpracy pomiędzy zakładami w naszej Grupie. Ten kontrakt będziemy realizować przy współudziale zakładów w Chojnicach i Piotrkowie Trybunalskim. Wartością dodaną jest także możliwość odświeżenia referencji w branży cementowej. Umowa z ThyssenKrupp potwierdza nasze kompetencje i zdolność do realizacji zamówień w zakresie budownictwa na potrzeby sektora przemysłowego – mówi Tomasz Jakubowski, Prezes Zarządu Zamet Industry S.A.


źródło: Imago PR   zdjęcie: http://www.zamet-industry.com.pl/