Zamet Industry wykona i scali 750 ton konstrukcji stalowej w ramach projektu wydobywczego Johan Sverdrup

985

Notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, polska spółka Zamet Industry S.A., podpisała ze spółką Mostostal Pomorze umowę na wykonanie, scalenie oraz zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji stalowej w ramach projektu Johan Sverdrup na Morzu Północnym.

Ważącą 750 ton konstrukcję stalową modułów pokładów platformy wiertniczej wykona, a także zabezpieczy antykorozyjnie, należący do Zamet Industry zakład Mostostal Chojnice. Następnie elementy konstrukcji zostaną scalone przez Zamet Industry na nabrzeżu w Gdyni i załadowane na morski środek transportu. Finalnie, wyprodukowane przez Zamet Industry konstrukcje trafią na pole wydobywcze Johan Sverdrup, zlokalizowane na Morzu Północnym.

Podpisanie umowy na wykonanie konstrukcji stalowej modułów platformy wiertniczej jest potwierdzeniem kompetencji Zamet Industry w zakresie produkcji urządzeń oraz wyposażenia jednostek do podwodnego wydobycia ropy i gazu. Od 2003 roku realizujemy usługi na rzecz największych firm na rynku, a dostarczone przez Zamet Industry konstrukcje, są wykorzystywane w największych projektach wydobywczych, w tym także na polach naftowych zlokalizowanych na Morzu Północnym czy Południowym Atlantyku – mówi Tomasz Jakubowski, Prezes Zarządu Zamet Industry S.A.

Znajdujące się ok. 150 km na zachód od Stavanger, na wysokości Utsira, pole wydobywcze Johan Sverdrup ma 200 km2 wielkości i jest jednym z pięciu największych pól naftowych na norweskim szelfie kontynentalnym (NCS). Wraz z osiągnięciem pełnej zdolności wydobywczej produkcja ropy naftowej w ramach tego pola szacowana jest na 550-650 tys. baryłek dziennie, czyli na ok. 40 procent łącznego wydobycia ropy na NCS.

źródło: Imago PR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj