Hybryda wśród drabin – model teleskopowy jezdny z dużą platformą roboczą od KRAUSE

773

Oferta drabin, pomostów i rusztowań do pracy na wysokości jest niezwykle bogata. Możemy wybierać pośród łatwych i szybkich w użyciu drabin przystawnych, wolnostojących oraz przegubowych dedykowanych krótkotrwałym pracom, lub postawić na pomosty jezdne oraz rusztowania, gdy czas wykonania zadania znacząco przekracza 30 minut. Ale co wybrać, gdy w równym stopniu zależy nam na wygodnej platformie roboczej, możliwości szybkiej regulacji wysokości urządzenia oraz równie szybkim jego przemieszczaniu?

Nad odpowiedzią pracowali konstruktorzy KRAUSE, a owocem ich działań jest Teleskopowa drabina z dużą platformą roboczą, która sprawdzi się zarówno w branży TSL, jak i wielu gałęziach przemysłu. Drabiny z platformą to urządzenia bardzo chętnie wybierane przez profesjonalistów, którzy na wysokości spędzają dużą część roboczego dnia. Ten rodzaj urządzenia pozwala na długotrwałą pracę nie powodując dyskomfortu czy zmęczenia.

Potrzeba matką wynalazków

Innowacyjne rozwiązania rodzą się z potrzeby. Tak było także w przypadku drabiny teleskopowej jezdnej z dużą platformą roboczą, na którą zapotrzebowanie przyszło bezpośrednio z rynku. Specjaliści z branży logistycznej, budowlanej oraz różnych dziedzin przemysłu od dawna wskazywali producentom drabin trzy podstawowe cechy, jakie powinien skupiać jeden produkt. Połączenie dużej platformy roboczej z lekką i mobilną konstrukcją od dawna nie stanowiło problemu, o czym świadczy obecność takich produktów na rynku. Brakowało w nich jednak możliwości regulacji wysokości, tak potrzebnej podczas szeregu prac w magazynie czy warsztacie. Tylko jak szybko i łatwo zmienić wysokość drabiny wyposażonej w platformę roboczą?

Innowacje gwarancją komfortu

Prace konstruktorów KRAUSE od zawsze koncentrują się tworzeniu produktów, które zapewnią fachowcom maksimum bezpieczeństwa oraz komfortu, nie tylko podczas samego użytkowania sprzętu, ale i jego przemieszczania oraz przechowywania. Użytkownicy doceniają więc niską wagę produktów, niewielkie rozmiary, systemy rolek jezdnych ułatwiających zmianę położenia oraz automatyczne rozwiązania, które czynią urządzenie praktycznie bezobsługowym. – Wszystkie te wymagania spełnia zaprojektowany przez nas model. W zależności od wersji drabina waży zaledwie 22 lub 26 kg i wyposażona została w stabilizator poprzeczny z rolkami. Na uwagę zasługuje opatentowany System ClickMatic, który pozwala na niezwykle proste i szybkie regulowanie wysokości drabiny, dzięki czemu użytkownik samodzielnie dostosuje poziom platformy do aktualnych potrzeb – wyjaśnia Marek Banach, ekspert firmy KRAUSE, lidera na rynku drabin, pomostów i rusztowań.

Bezpieczeństwo to norma

Zgodnie z przyjętymi regulacjami, drabina teleskopowa jezdna z dużą platformą roboczą podlega normie PN-EN 131. Oznacza to m.in., że dopuszcza się obciążenie do 150 kg. – Warto zwrócić uwagę na ten parametr, gdyż na naszym rynku spotyka się drabiny pozwalające na obciążenie do zaledwie 120 kg, co jednoznacznie przekreśla ich zgodność z obowiązującą normą. Podczas zakupu sprawdzajmy także, czy drabina została wyposażona w pasy zabezpieczające przed zbyt dużym rozstawem – przestrzega ekspert KRAUSE. Listę wymagań bezpieczeństwa, jakie spełnia drabina KRASUE uzupełniają pałąk ochronny wraz z łańcuchem, a także zintegrowana blokada samoczynnego złożenia/rozłożenia, stanowiąca o wyjątkowej stabilności.

Dwa warianty dla maksymalnej elastyczności

Drabina teleskopowa KRAUSE dostępna jest w dwóch wariantach: pierwszy z zakresem regulacji 6-8 szczebli i wysokością roboczą od 3,60 do 4,10 m, drugi zaś – z zakresem regulacji 8-10 szczebli, pozwalający na pracę na wysokości od 4,10 do 4,64 m. Na uwagę zasługuje także niewielka, wynosząca zaledwie 800 mm, szerokość drabiny, która umożliwia ustawienie jej w ciasnych pomieszczeniach lub wąskich przejściach między regałami, co czyni ją praktycznie bezkonkurencyjną w branży logistycznej.

Drabina teleskopowa z dużą platformą roboczą to wyjątkowy produkt, który cieszy się zainteresowaniem specjalistów wielu branż. Nic w tym dziwnego biorąc pod uwagę jej unikatową konstrukcję oraz
szeroki wachlarz innowacyjnych rozwiązań, zaprojektowanych z myślą o użytkowniku.

Kliknij, by dowiedzieć się więcej: drabina teleskopowa jezdna z duża platformą roboczą

KRAUSE Sp. z o.o.
Ul. Stalowa 10
PL-58-100 Świdnica

Telefon: +48 (74) 851-88-00
www.krause-systems.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj