Nowy system pomiaru siły i nacisku PROBms gwarantuje pełne bezpieczeństwo

1171

Dzięki nowemu urządzeniu do pomiaru siły kolizji i nacisku PROBms firma Pilz dostarcza kompletny pakiet do walidacji aplikacji HRC zgodnie ze specyfikacją techniczną ISO/TS 15066. Tak więc wartości graniczne dla siły i nacisku przy ruchach robota, jak określono w tej specyfikacji ISO/TS, można teraz dokładnie mierzyć i zatwierdzać z wykorzystaniem urządzenia PROBms. System PROBms zapewnia wyższą wydajność i bezpieczeństwo aplikacji HRC.

PROBms może być wykorzystywany w każdej aplikacji HRC, w której ludzie i roboty współdziałają w tym samym obszarze roboczym, zgodnie ze specyfikacją techniczną ISO/TS 15066. Obejmuje to aplikacje typu pick & place, na przykład w przemyśle motoryzacyjnym i elektronicznym.

Dla zapewnienia jeszcze większego bezpieczeństwa skorzystaj z naszych usług
Firma Pilz wykonuje pomiary siły kolizji i nacisku robota dla aplikacji HRC na całym świecie. Niezbędne pomiary mogą być wykonywane niezależnie od procesu w dowolnej chwili. Zwiększa to dyspozycyjność aplikacji, a także ich wydajność.

Wszechstronny, niewymagający konserwacji zestaw do wykonywania pomiarów aplikacji HRC
W uzupełnieniu do urządzenia pomiarowego PROBmdf system do pomiaru siły i ciśnienia PROBms zawiera niezbędne folie wskazujące wartość ciśnienia, skaner, dziewięć sprężyn o różnych wartościach stałej siły, w celu odtworzenia różnych obszarów ciała oraz oprogramowanie służące do obsługi urządzenia pomiarowego i rejestracji pomiarów.

Zgodne z normami „kolizje” mierzone z użyciem systemu PROBms
W przypadku aplikacji HRC specyfikacja techniczna ISO/TS 15066 określa sposób pomiaru siły i nacisku dla ruchu robota.
Specyfikacja ta określa wartości graniczne dla każdej części ciała człowieka w przypadku kontaktu z maszyną. Jeśli podczas zetknięcia się człowieka z robotem aplikacja pozostaje w granicach tych wartości granicznych, wówczas spełnia ona wymagania normy. Zastosowanie systemu PROBms oznacza, że po raz pierwszy wartości te można precyzyjne rejestrować, a także mogą być wykorzystane do użytku przemysłowego i uwzględniane podczas konfigurowania aplikacji HRC. Zwiększa to istotnie bezpieczeństwo osób obsługujących takie aplikacje.

Źródło; PILZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj