Pokrowce – profesjonalna ochrona dla robota. Dlaczego warto je zastosować w procesie produkcyjnym?

335

Robotyzacja procesów jest obecnie kluczem do podniesienia efektywności produkcji. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że roboty i zautomatyzowane maszyny przemysłowe często pracują w szkodliwych warunkach, które mogą mieć negatywny wpływ na ich stan techniczny. Zastosowanie profesjonalnych pokrowców jest więc w stanie skutecznie zabezpieczyć urządzenia przed zagrożeniami wynikającymi ze środowiska ich pracy. Jakie są podstawowe zalety wykorzystania specjalistycznych osłon i co można dzięki nim zyskać?

Pokrowce pozwalają na zminimalizowanie częstotliwości czyszczenia robota

Zastosowanie pokrowców ochronnych dostosowanych do zakresu ruchów robota oraz czynników szkodliwych, które mogą pojawić się w czasie jego pracy pozwala przede wszystkim na zminimalizowanie liczby godzin potrzebnych na czyszczenie urządzenia. To z kolei oznacza konkretne oszczędności: pracownik oddelegowany do czyszczenia robota może w tym czasie podjąć inne obowiązki. Warto podkreślić, że częste zatrzymywanie maszyny w celu usunięcia nagromadzonych zabrudzeń skutkuje dla przedsiębiorstwa pojawieniem się problemów logistycznych, ponieważ w takim przypadku trudno o miarodajne przewidzenie możliwości produkcyjnych zakładu. Istnieje ryzyko, że zanieczyszczenia zablokują robota, co będzie oznaczało konieczność zatrzymania produkcji. W niektórych przypadkach stanowi to zagrożenie dla terminowej realizacji zlecenia i może być związane ze stratami wizerunkowymi oraz finansowymi, np. w wyniku kar pieniężnych.

Pokrowce a żywotność robota przemysłowego

Dzięki zastosowaniu pokrowców ochronnych na roboty możliwe jest wydłużenie czasu, w którym przedsiębiorstwo eksploatuje zarówno całe urządzenie, jak i jego podzespoły. Koszty wymiany części robota mogą być bardzo wysokie, co dla zakładu oznacza konkretne
obciążenia finansowe, a ewentualne awarie wymuszają przestoje produkcyjne. Wykorzystanie pokrowców dodatkowo redukuje zaangażowanie ze strony pracowników, których zadaniem jest kontrolowanie urządzeń stosowanych w procesie produkcji. Dzięki pokrowcom robot jest również skutecznie zabezpieczany przed zbyt intensywnym zużyciem,
co pozytywnie wpływa na wysokość ceny przy jego ewentualnej sprzedaży.

Pokrowce EVOTEC – skuteczna ochronna przed szkodliwym środowiskiem pracy

Szukając pokrowców ochronnych do zastosowania w zakładzie produkcyjnym, warto zwrócić uwagę na ofertę EVOTEC – producenta osłon przeznaczonych do zastosowania w różnych procesach i aplikacjach. Pokrowce na roboty EVOTEC nie krępują ruchów urządzenia, ponieważ producent pokrowców podczas ich projektowania i produkcji bierze pod uwagę zakres ruchów robota. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu EVOTEC rozumie zagrożenia wynikające z konkretnych procesów produkcyjnych i pozwala im skutecznie przeciwdziałać. Do każdego pokrowca zawsze dołączana jest szczegółowa instrukcja montażu. Klient może zdecydować się na samodzielne założenie produktu lub skorzystać z pomocy specjalistów EVOTEC. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie internetowej producenta.

EVOTEC Sp. z o.o.
ul. Tokarska 9b
20-210 Lublin

728 883 570
biuro@evotec.group
www.evotec.group