PR – grzejniki płytowe wypełnione olejem, IP65

219

Elektryczne grzejniki olejowe typ PR są wodoodporne i pyłoodporne, posiadają stopień ochrony IP65, polecamy je do stosowania w otoczeniu zagrożonym pożarem, takim jak budynki przemysłowe i rolnicze.

Grzejniki wypełnione są przyjaznym dla środowiska olejem mineralnym, który jest ogrzewany za pomocą elementu grzejnego. Do sterownia pracą grzejnika polecamy termostat zewnętrzny, który wyłącza element grzejny w momencie kiedy  zostanie osiągnięta określona temperatura w ogrzewanym pomieszczeniu. Następnie olej, który wypełnia grzejnik ochładza się, jednocześnie cały czas oddając zgromadzone podczas pracy ciepło.

Zalety grzejników PR IP65:

  • prostym montażem, łatwą konserwacją i  długą żywotnością
  • równomierną temperaturą na całej powierzchni grzejnika
  • bezpieczeństwem użytkowania, bez ryzyka pożaru (temperatura powierzchni maksymalnie 80 ° C)
  • cichą pracą, nie ma ruchomych części
  • są bryzgoszczelne
  • nie gromadzą kurzu i są łatwe do utrzymania czystości

Grzejniki PR IP65 dostarczamy w komplecie z uchwytami i puszką przyłączeniową. Grzejniki wyposażone są w ogranicznik temperatury, nie posiadają termostatu i wyłącznika.

Obudowa grzejników posiada trwałą powłokę lakierniczą w kolorze RAL 9010 biały. Grzejniki nie mogą być stosowane w środowisku z agresywnymi wyziewami. W takich przypadkach należy stosować grzejniki ze stali kwasoodpornej lub nierdzewnej RRH,  RRH-V4A lub WD.
Dostępne moce grzejników  od 500W do 1500W.

Tom-El Grzejniki przemysłowe
www.tom-el.com.pl
www.grzejniki-przemyslowe.com.pl