Prowadnik serii ZF14 do połączeń elastycznych w przemyśle meblarskim

1035

Atmosfera pracy się zmienia, a wraz z nią projekty mebli. Nowoczesne meble biurowe charakteryzują się dzisiaj elastycznością oraz rosnącą elektryfikacją. Dla tych zastosowań, igus jako specjalista z dziedziny motion plastics dostarcza e-prowadnik ZF14, do prowadzenia przewodów w sposób bezpieczny i dyskretny na meblach.

Biurka, których wysokość można regulować przez naciśnięcie przycisku, blaty, które automatycznie poruszają się do przodu i do tyłu, szafki, które rozciągają się do pokazu prezentacji – meble biurowe w coraz większym stopniu dostosowane są do indywidualnych potrzeb ich użytkowników. Jednocześnie, meble wyposażone w systemy elektryczne powinny harmonizować z wystrojem wnętrza i nie zaburzać estetyki plątaniną kabli. Wymagania te można spełnić stosując prowadnik kablowy, który pozwala na zebranie i bezpieczne ułożenie przewodów oraz złącz. Aby zaspokoić specyficzne potrzeby producentów mebli biurowych, firma igus opracowała e-prowadnik ZF14.

Bezpieczne przesyłanie energii oraz danych

Prowadnik ZF14 integruje się z nowoczesnym wzornictwem mebli i który można zamocować do mebli przez uchwyty montażowe. Ze względu na dużą, gładką powierzchnię dolnej części, elementy montażowe można przymocować wkrętami lub przykleić. Poprzeczka e-prowadnika w sposób łatwy wklikuje się w małe wypusty na elemencie mocującym i zapewnia pewny chwyt. Dzięki konstrukcji prowadnika easychain, ręczne układnie przewodów jest bardzo łatwe nawet wtedy, gdy e-prowadnik jest już przymocowany do mebla. Ponadto, bardzo gładkie kontury wewnętrzne e-prowadnika ZF14 skutecznie zapobiegają uszkodzeniom przewodów. W ten sposób przewody są wciąż prowadzone w bezpieczny sposób, nawet po wielu latach użytkowania. Przy dużych zamówieniach można indywidualnie dobierać kolor e-prowadnika, tak aby dostosować go do wzornictwa mebli. Rozwój serii ZF14 wiele zawdzięcza konkretnym wymaganiom klienta: w ten sposób obecnie wiele tysięcy biurek Amerykańskich i Europejskich producentów mebli biurowych wyposażonych jest w ZF14.

źródło: www.igus.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj