Przenośne i stałe detektory gazu Honeywell nagrodzone !

941

Firma Honeywell (NYSE:HON) poinformowała dzisiaj, że cztery z jej produktów ochronnych zdobyły nagrody iF Design Awards 2017 w uznaniu za ich znakomitą innowacyjność oraz konstrukcję skoncentrowaną na wygodzie użytkowania.

Niezależne jury składające się z 58 ekspertów przyznało przenośnemu detektorowi gazu BW Clip4 od Honeywell Industrial Safety, stałym detektorom gazu Sensepoint XCL oraz XRL, a także masce Honeywell Mad Air nagrody za design roku 2017 w ramach konkursu designu IF International Forum (iF).  Produkty firmy Honeywell, wybrane spośród ponad 5.500 zgłoszeń z 59 krajów, wygrały dzięki swojej innowacyjności, użyteczności, ergonomicznej konstrukcji oraz jakości designu, a także estetyce i emocjonalnemu urokowi.

“Opracowywanie innowacyjnych nowych produktów jest silną stroną Honeywell już od dawna, lecz te prestiżowe nagrody dowodzą, że również nasz design stoi na najwyższym światowym poziomie,” mówi John Montigny – prezes Honeywell Industrial Safety – globalnego lidera w zakresie technologii bezpieczeństwa oraz środków ochrony indywidualnej. “Produkty te pomagają rozwiązywać rzeczywiste problemy, na które napotykają klienci – zarówno w kontekście handlowym, przemysłowym, jak i konsumenckim.”

iF Design Award należy do najbardziej prestiżowych oraz największych na świecie konkursów w dziedzinie designu. Organizowany od 1953r. konkurs przyciąga tysiące firm, spośród których ze względu na ich znakomity design wybierane są najlepsze na świecie produkty.

“Silną stroną tych produktów jest to, iż wszystkie one zostały zaprojektowane z uwzględnieniem wyraźnego zrozumienia wyzwań, z jakimi borykają się ludzie ich używający,” mówi Rob Strong – kierownik designu w Honeywell Safety and Productivity Solutions (SPS). “Nasze zaangażowanie na rzecz stosowania zasad designu Honeywell User Experience – które w toku procesu projektowania w samym środku uwzględniają problemy klientów — pomaga nam dostarczać nowe produkty wyróżniające się innowacyjnością, eleganckim wzornictwem oraz łatwością użytkowania.”

 Zwycięskie produkty firmy Honeywell Industrial Safety to:

BW Clip4 – przenośny multidetektor gazu dla pracowników wykonujących prace w ekstremalnych warunkach; zaprojektowany jako urządzenie bezobsługowe i działające nieprzerwanie przez okres do dwóch lat, wyposażone jest w uproszczony interfejs użytkownika.

Sensepoint XCL – dostępny od kwietnia, inteligentny detektor gazowy monitorujący występowanie niebezpiecznych gazów; zaprojektowane do zastosowania w szerokim spektrum ośrodków komercyjnych urządzenie można konfigurować, konserwować oraz obsługiwać przy użyciu smarftona i pobieranej aplikacji mobilnej.

Sensepoint XRL – dostępny od maja, zapewnia tę samą funkcjonalność i łatwość użytkowania co model XCL, lecz wyposażony jest we wzmocnioną konstrukcję do zastosowania w zakładach przemysłowych.

Maska Mad Air  – dostępna od czerwca w Chinach, ta inteligentna elektroniczna maska chroniąca przed kurzem wyposażona jest w czujnik oraz aktywny wentylator doprowadzający powietrze oraz pozwalający na regulację objętości powietrza do schematu oddechowego danego użytkownika.

Źródło:  Honeywell