Rozwiązania Speedglas i Cubitro II od 3M – w służbie perfekcji

1029

W jaki sposób wybór odpowiednich narzędzi może skrócić czas pracy profesjonalistów o połowę? Czy niewielkie ziarna mogą zapewnić większą wydajność szlifierza, a automatyczne filtry poprawić koncentrację spawacza? Rozwiązania marek SpeedglasTM i CubitronTM II promowane w rozpoczętej 19 lipca br. kampanii 3M Science. Applied to Life.™. udowadniają, że to możliwe. Produkty firmy 3M są najlepszym przykładem tego, jak pomysły naukowców odmieniają pracę zawodowców.

Rezultaty pracy szlifierzy oraz spawaczy uzależnione są od kilku istotnych czynników, jednym z ważniejszych jest wybór odpowiedniego sprzętu. To od jego jakości zależeć będzie czas poświęcony na realizację zadania, jego efekt końcowy oraz bezpieczeństwo samych użytkowników. Na rynku dostępnych jest wiele różnych możliwości, warto jednak zwrócić uwagę na rozwiązania, które w sposób kompleksowy odpowiadają na potrzeby profesjonalistów i są w pełni dostosowane do specyfiki wymagań branży.
Z myślą o popularyzacji zaawansowanych technologiczne rozwiązań wśród profesjonalistów szlifowania i spawania, firma 3M Poland przygotowała kolejną już odsłonę, szeroko zakrojonej kampanii 3M Science. Applied to Life.™. Kampania wystartowała 19 lipca i potrwa do 31 sierpnia. Jednym z jej elementów jest konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Zadaniem uczestników jest udzielenie odpowiedzi na pytanie: „W jaki sposób produkty 3M pomagają zwiększyć efektywność i bezpieczeństwo pracy?”. Na autorów trzech najlepszych zgłoszeń czekają podwójne zaproszenia do strefy VIP na Grand Prix w żużlu, które odbędzie się 7 października w Toruniu. Więcej informacji na temat konkursu znaleźć można na stronie: https://engage.3m.com/WygrywajNaStarcie.

– Tworzone przez 3M rozwiązania są efektem prac badawczo-rozwojowych naukowców przy wykorzystaniu posiadanych przez 3M platform technologicznych. Współpracujemy również blisko z technologami produkcji, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby zawodowców – szlifierzy i spawaczy. Słuchamy ich uwag, przyglądamy się ich pracy i dzięki temu tworzymy produkty, które są praktyczne. Oszczędność czasu oraz energii to wymierne korzyści wynikające ze stosowania naszych rozwiązań, a ponadto dbamy o bezpieczeństwo i komfort użytkowania – powiedział Marcin Galemba, Dyrektor Przemysłowej Grupy Biznesowej w 3M Poland. Produkty opracowane przez naukowców firmy 3M udowadniają, że nawet pozornie małe odkrycia mają wielkie znaczenie. Skuteczność materiałów ściernych Cubitron™ II tkwi bowiem w… budowie ziaren i ich kompozycji. Ziarna ścierne mają kształt graniastosłupa o podstawie trójkąta, który sprawia, że zużywają się równomiernie, zapewniając precyzję oraz skrócenie czasu pracy nawet
o połowę. Precyzyjnie uformowane i ustawione w kontrolowany sposób są większe, ostrzejsze i bardziej żywotne, niż dotychczas stosowane ziarna konwencjonalne. Unikalna kompozycja sprawia, że ziarna są stale ostrzone pod wpływem ścierania, dzięki czemu Cubitron™ II wytrzymuje do czterech razy dłużej w porównaniu do tradycyjnego nasypu z ziarnem ceramicznym.

Produkty marki umożliwiają również skrawanie bez przegrzewania, a także wymagają mniejszego nacisku, przy zapewnieniu doskonałych rezultatów. Dzięki temu, rozwiązania Cubitron™ II są łatwe w użyciu, zapewniają komfort i bezpieczeństwo stosowania oraz znaczącą wydajność. Technologia umożliwia bowiem skrócenie czasu szlifowania nawet do 50%.  Warto pamiętać, że wyższa wydajność połączona z mniejszą awaryjnością sprzętu przekłada się na konkretne, wymierne zyski. Dlatego też to innowacyjne rozwiązanie zastosowano w szerokim portfolio produktów szlifierczych, m.in.: tarczach do cięcia i szlifowania, pasach ściernych, dyskach do szlifowania oscylacyjnego Hookit™ czy dyskach fibrowych 3M (dostępne w różnych rozmiarach i gradacjach).
Kwestie wygody i niezawodności odegrały również kluczową rolę podczas projektowania przyłbic spawalniczych 3M™ Speedglas™ z serii 9100. Profesjonaliści często uskarżają się na niski komfort pracy podczas stosowania środków ochrony indywidualnej powodujący przyspieszone zmęczenie. W przypadku przyłbic występują często bóle głowy czy karku. Dlatego więźba w przyłbicach Speedglas™ serii 9100 wywiera mniejszy nacisk na głowę użytkownika, zapewniając jednocześnie stabilność, doskonałe wyważenie i uczucie lekkości. Wbudowane kanały odprowadzające wydychane powietrze ograniczają możliwość zaparowania filtra i uczucie duszności pod przyłbicą. Srebrna osłona czołowa odbijająca promieniowanie cieplne poprawia komfort termiczny, a system szybek bocznych (Side Windows) poszerzający pole widzenia, w opinii większości użytkowników,  poprawia samopoczucie podczas pracy.

W stosowanych coraz powszechniej przyłbicach z automatycznym filtrem spawalniczym kluczowa jest ciągłość widzenia podczas pracy. Dlatego do przyłbic 3M™ Speedglas™ 9100 zostały stworzone nowe filtry spawalnicze 3M™ Speedglas™ 9100XXi o udoskonalonych parametrach optycznych zapewniających bardzo dobre rozpoznawanie kolorów, ostrzejsze widzenie i wrażenie większej jasności. Przekłada się to na bardziej precyzyjne kontrolowanie wykonywanych spoin oraz szlifowanie. Dzięki szerokiemu zakresowi ustawień, produkt może być stosowany do większości prac spawalniczych i szlifierskich.

Do stosowania z filtrami spawalniczymi 3M™ Speedglas™ 9100XXi , zaprojektowana została nowa srebrna osłona czołowa. Umieszczony na niej przycisk umożliwia sterowanie funkcją pamięci, do której możemy wprowadzić ustawienia dla dwóch różnych metod spawania oraz błyskawiczne przełączanie pomiędzy trybem spawania i szlifowania. Przycisk można obsługiwać bez konieczności zdejmowania rękawic spawalniczych.  Dzięki mikroczujnikowi ruchu filtr włącza się, gdy tylko weźmiemy przyłbicę do ręki i wyłącza, gdy urządzenie pozostaje w bezruchu przez dłuższy czas.

– Zawody spawacza i szlifierza to profesje, z którymi wiążą się szczególne wymagania związane z bezpieczeństwem. Muszą oni bowiem chronić swój wzrok, ale też drogi oddechowe, a często też słuch, ze względu na obecność głośnych maszyn w ich otoczeniu. A przy tym, wykorzystywane rozwiązania muszą zapewniać profesjonalistom wygodę przez 6 do nawet 8 godzin pracy. Nasze przyłbice  z nowym filtrem 3M™ Speedglas™ 9100XXi to właśnie połączenie solidności i bezpieczeństwaz pełnią komfortu – powiedział Piotr Mikłaszewicz, Dyrektor Grupy Biznesowej Bezpieczeństwo i Reklama Wizualna 3M Poland.

Przyłbice spawalnicze 3M™ Speedglas™ z serii 9100 można podłączyć do systemów chroniących układ oddechowy przed wdychaniem dymów spawalniczych. System z wymuszonym przepływem powietrza 3M™ Adflo™ i aparat wężowy sprężonego powietrza 3M™ Versaflo™ V-500, zapewniają wysoki poziom ochrony i komfort pracy w trudnych warunkach i wysokich temperaturach. Co więcej, ze względu na rosnącą reprezentację pań wśród spawaczy, które są często ekspertami w wykonywaniu żmudnych i precyzyjnych prac spawalniczych, firma 3M przygotowała dla nich specjalną kolekcję. Składają się na nią cztery modele w atrakcyjnych wzorach graficznych.

Stosowanie środków ochrony indywidualnej dla spawaczy to nie tylko większe bezpieczeństwo. Dzięki wyeliminowaniu konieczności częstego unoszenia przyłbicy, spawacze mogą wykonać te same zadania w krótszym czasie. A wyższy komfort towarzyszący stosowaniu tego sprzętu sprawia, że spawacze mogą dłużej wykon
ywać pracę bez zmęczenia. Możemy więc śmiało stwierdzić, że produkty  3M™ Speedglas™ to także narzędzia zwiększające efektywność i konkurencyjność firm, które ich używają.

Informacje o produktach CubitronTM II znaleźć można pod adresem: http://3m.pl/cubitron, zaś portfolio marki  SpeedglasTM dostępne jest na stronie: http://3m.pl/speedglas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj