Tork czyściwo włókninowe wielozadaniowe ma pomóc firmom w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju bez utraty wydajności

1433

Tork®, marka firmy Essity, rozszerza swoją przemysłową ofertę o nowe produkty
i opakowania, w tym Tork czyściwo włókninowe wielozadaniowe. Produkt jest wykonany w 99% z materiałów biopochodnych, pochodzenia roślinnego i pozyskanych ze zrównoważonych źródeł. Posiada certyfikat OK Biobased przyznawany przez TÜV Austria.
 

Klienci szukają rozwiązań, które pomogą im osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju przy jednoczesnym zwiększeniu produktywności. Tork czyściwo włókninowe wielozadaniowe ma ulepszone właściwości absorpcyjne, większą trwałość i odporność na strzępienie. Pomaga również w redukcji zużycia rozpuszczalników, przez co zmniejsza wpływ na środowisko.

Obok rozwijania oferty, Tork czyni kolejne kroki na drodze doskonalenia dotychczasowych produktów w myśl założeń zrównoważonego rozwoju. Jak? Oto przykłady:

  • Wprowadza nowe, ulepszone opakowania. Są one wykonane z tworzyw sztucznych, które w 30% pochodzą z recyklingu oraz włókien kartonowych pochodzących w 100% z recyklingu.
  • W ciągu ostatniej dekady ślad węglowy czyściw wykonanych w technologii exelCLEAN® został zmniejszony o 28%[1].
  • Dozowanie staje się efektywniejsze. Udoskonalony składany format czyściw pozwala na łatwiejszy do nich dostęp, a dozowanie odcinek po odcinku oznacza, że pracownicy sięgają tylko po to, czego potrzebują, ograniczając w ten sposób ilość odpadów.

Produkty i opakowania Tork są projektowane tak, aby podnosić efektywność pracy nie rezygnując jednocześnie z realizacji celów zrównoważonego rozwoju. A wszystko to przy zachowaniu rygorystycznych standardów produkcji.

Więcej informacji tutaj.

Essity Polska Sp. z o.o.
Puławska 435A
02-801 Warszawa
Tel. 22 543 75 00

Email: pracujbezpiecznie@essity.com
https://www.tork.pl

 

 

 

[1] Na podstawie analizy cyklu życia przeprowadzonej przez Essity oraz zweryfikowanej przez Life IVL Svenska Miljöinstitutet w kwietniu 2011 w porównaniu do technologii Tork exelCLEAN® w 2011.