Bezpieczne przechowywanie cieczy w przemysle

1077

Magazyny, w których znajdują się substancje stanowiące zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka określane są jako towary niebezpieczne. Dla przedsiębiorcy oznacza to konieczność spełnienia określonych przez ustawodawcę wymogów, dotyczących zapewnienia bezpiecznych warunków pracy oraz eliminacji ryzyka wystąpienia wypadków w hali magazynowej.

Przelewanie płynów w magazynach wiąże się z możliwością rozlania pewnej ilości płynu by uniknąć poślizgnięć i upadków oraz uchronić posadzkę magazynową, należy zastosować różne środki zapobiegające rozlaniu płynu w trakcie jego przelewania. Idealnym rozwiązaniem są wanny wychwytowe z polietylenu, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością oraz spełniają wymagania dyrektyw europejskich dotyczących palet (wanien) wychwytowych. Na rynku dostępne są wanny wychwytowe z oraz bez kratownicy, o wysokich jak i niskich pojemnościach.

Przy zakupie wanny ociekowej warto zwrócić uwagę na możliwość przewozu za pośrednictwem wózka widłowego. Nie wszystkie wanny posiadają odpowiednie przestrzenie umożliwiające ich transport. Dodatkowo zgodnie z przepisami materiał, z którego wykonany jest zbiornik musi być odporny na reakcje chemiczne, a jego wykonanie musi gwarantować, iż wanna nie ulegnie uszkodzeniu pod wpływem zawartości. – podpowiada ekspert sprzedaży sklepu Magazynuj.pl

Klienci poszukujący wanien ociekowych z dodatkowym kranem ułatwiającym jej opróżnianie muszą zawęzić poszukiwania do wanien stalowych. Wanny stalowe charakteryzują się wysoką wytrzymałością na uderzenia, natomiast przystosowane są one do składowania materiałów zapalnych, wysoce zapalnych i silnie zapalnych.

Wanny polietylenowe pozwalają na przechowywanie większości chemikaliów także tych agresywnych, mimo wszystko przed zakupem polecamy upewnić się u sprzedawcy czy wybrana wanna będzie mogła mieć kontakt z konkretnym rodzajem kwasu. Ważne, by zaznaczyć sprzedawcy jakie będzie stężenie chemikaliów, gdyż przy wysokich stężeniach należy stosować wanny metalowe.

Nowością na rynku jest wanna ociekowa, na którą bezpośrednio kładziona jest paleta Euro. Innowacyjny system pozwala na szybszy niż dotychczas transport beczek z chemikaliami. Dodatkowo wysoka pojemność 225l, wytrzymała konstrukcja oraz korzystna cena stawiają wannę ociekową na czele wśród produktów do bezpiecznej obsługi i składowania towarów niebezpiecznych.

Do kolejnych zalet wanien ociekowych polietylowych należą: możliwość łączenia wanien (np. w celu zyskania większej przestrzeni roboczej), zastosowanie nieprzesuwnych kratownic oraz wyposażenie wanny w dodatkową rampę ułatwiającą transport beczek. Mocowana jest ona do modułu za pomocą zaczepów o małym kącie nachylenia, a jej antypoślizgowe żebrowanie zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo.

Nie wolno zapomnieć, iż składując materiały niebezpieczne należy: używać zbiorników przeznaczonych do konkretnego rodzaju substancji, ograniczać ilość składowanych chemikaliów w zależności od norm oraz pamiętać by układ rozmieszczenia materiałów ułatwiał możliwość przeprowadzenia kontroli.

Więcej informacji: www.magazynuj.pl

kontakt@magazynuj.pl
tel.: +48 61 307 66 00
tel. kom.: +48 535 401 000

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj