Czym cechują się precyzyjne przekładnie?

235

Przekładnia planetarna jako główny element łączący serwosilnik z aplikacją jest jednym z podstawowych komponentów inteligentnej fabryki. Odpowiada ona za przeniesienie dużych momentów obrotowych przy zachowaniu odpowiedniej temperatury i niemal bezgłośnym działaniu. 

Przekładnie są przygotowywane do pracy w trudnych warunkach środowiskowych, takich jak: praca w miejscach o niskich temperaturach, dużym ryzyku korozji i zakurzenia czy w środowiskach wymagających specjalnych warunków higienicznych (w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym). Spełnienie tych wymagań jest dużym wyzwaniem dla producentów przekładni planetarnych, dlatego nie każdy jest w stanie im sprostać.

Produkcja takich przekładni wymaga spełnienia kilku warunków, do których należą: wiedza i umiejętności zespołu, właściwości techniczne urządzenia, doświadczenie zespołu oraz możliwości inwestycyjne producenta przekładni.

Wiedza i umiejętności

Wyprodukowanie precyzyjnych przekładni zależy w dużej mierze od wiedzy i umiejętności zespołu. Cechy te są niezbędne na każdym etapie tworzenia przekładni: od początkowych prac badawczo-rozwojowych, przez wytwarzanie poszczególnych elementów, po montaż końcowy i ich testowanie.

Również przedsiębiorca zarządzający produkcją przekładni powinien wykazywać się szczegółową wiedzą na temat obróbki i montażu. Z kolei zespół marketingu i sprzedaży powinien zrozumieć działanie produktu, po czym wykorzystać tę wiedzę, aby pomóc kupującym w wyborze, a użytkownikom w zastosowaniu przekładni.

Właściwości techniczne

Proces projektowy przekładni jest skomplikowany, dlatego do ich stworzenia wymagane jest korzystanie z precyzyjnych maszyn do obrabiania kół zębatych, toczenia, frezowania czy sprzętu pomiarowego.

Zaawansowany sprzęt nie jest jednak wystarczający w tworzeniu dobrych przekładni. Po ich złożeniu należy przeprowadzić kompleksowy test wydajności, aby potwierdzić, że przekładnia spełni wymagania projektowe i oczekiwania klienta.

Zapotrzebowanie rynkowe i dostawa

Precyzyjna przekładnia planetarna albo reduktor składają się z różnych kół zębatych i komponentów, które są specjalnie do siebie dobierane. Każda przekładnia zamawiana przez klienta wiąże się z przygotowaniem co najmniej 7 różnych rozmiarów obudów, ponad 20 rodzajów przełożeń i 3 poziomów precyzji. Należy również dostarczyć klientowi adapter do silnika w zależności od marki, modelu i rozmiaru używanego przez niego serwosilnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj