Danone Waters optymalizuje obsługę platform załadunkowych w swojej fabryce EVIAN

919

Firma Danone Waters zdecydowała się płynniej i bezpieczniej transportować palety z wodą Evian na platformach — przed ich załadunkiem do pociągów — wykorzystując do tego przenośniki grawitacyjne heavy-duty firmy Interroll.

W zakładach produkcyjnych Publier w departamencie Haute-Savoie w regionie Amphion-les-Bains we Francji, największa na świecie rozlewnia wód mineralnych przeszła gruntowny remont! Te historyczne już zakłady Danone zajmują powierzchnię 130 tysięcy metrów kwadratowych. Znajdująca się na końcu linii, największa na świecie prywatna stacja kolejowa obsługuje 65% całej produkcji, podczas gdy reszta jest ładowana na ciężarówki. Każdego dnia wysyłanych jest do odbiorców 7 milionów butelek, zajmujących w sumie 7000 palet. Utrzymanie takiego tempa wymaga sprawnie działającej logistyki i wyklucza jakiekolwiek awarie mogące zakłócić ciągłość przepływu towarów.

Proste rozwiązanie złożonego problemu
Na końcu linii produkcyjnej, automatycznie kierowane pojazdy (AGV) transportują do platform załadunkowych palety ważące nawet do 1200 kg. Są to pojazdy ultra-nowoczesne mogące jednocześnie przewozić dwie palety. I tu właśnie wkracza rozwiązanie oferowane przez Interroll. Pojazdy AGV ustawiają palety z wodą z milimetrową dokładnością na przenośnikach grawitacyjnych heavy-duty. Szesnaście linii mieszczących w sumie 27 palet z łatwością radzi sobie z tempem załadunku. Linie grawitacyjne kierują palety do wózków widłowych, które transportują je do wagonów w blokach 4 x 4. Pomimo pozornej prostoty, rozwiązanie to korzysta z zaawansowanych technologii i rozległej wiedzy firmy Interroll. Po pierwsze, aby zapewnić bezpieczeństwo instalacji, operatorów i towarów, magnetyczne rolki kontrolne MSC 80 firmy Interroll utrzymują stałą prędkość przesuwu palet równą 0,3 metra na sekundę. Na końcu linii, dla zwiększenia bezpieczeństwa i wygody operatora, separator mechaniczny umożliwia równoczesne pobieranie czterech palet, zapewniając efektywny załadunek.

Rozwiązanie elastyczne, ekonomiczne i ekologiczne
Przygotowanie tego projektu wymagało od firmy Interroll zapewnienia pracy strefy testowej w La Roche-sur-Yon z pełną przepustowością. EVIAN korzysta na rynkach międzynarodowych z co najmniej 12 różnych typów palet. Rozwiązanie dostarczone przez Interroll oceniano w serii testów (np. prędkości rolek luźnych, liczby wymaganych rolek hamujących i położenia separatorów). Specjalistyczna wiedza Interroll pozwoliła też firmie na współpracę z producentami palet przy optymalizacji ich konstrukcji, zapewniając optymalny transport po przenośniku grawitacyjnym.

To, że konstrukcja przenośnika wykorzystuje grawitację oznacza, że instalacja nie wymaga zasilania. Poza kilkoma podzespołami zużywającymi się, system nie wymaga serwisowania. Koszty eksploatacji dla EVIAN są praktycznie zerowe. Przenośniki grawitacyjne Interroll nie wytwarzają dwutlenku węgla (CO2), co jest szczególnie ważne dla zakładu, który w 2017 roku stał się pierwszym zakładem produkcyjnym Danone określanym mianem carbon-neutral.

Wszystko działa płynnie i naturalnie
Rok po uruchomieniu i kilku korektach, system dostarczony przez Interroll został przetestowany przez około 520 tysięcy palet. Danone Waters, a w szczególności EVIAN, doceniają prostotę i elastyczność aplikacji Interroll w zaawansowanym technicznie środowisku narażonym na ciężkie, przemysłowe warunki pracy. Grawitacyjny przenośnik palet — który na pierwszy rzut oka wyglądał na rozwiązanie wręcz prymitywne — ostatecznie zapewnił firmie EVIAN ekonomiczne i długofalowe rozwiązanie dla przyszłego rozwoju marki!

Źródło: Interrol

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj