Dobór odpowiedniej pompy dla podciśnieniowego urządzenia transportowego

1112

Ważnym pytaniem zadawanym w przemyśle jest, jaki rodzaj pompy można zastosować w przenośniku próżniowym.

Tradycyjnie promujemy i sprzedajemy pompy napędzane sprężonym powietrzem. Przenośniki zostały specjalnie zaprojektowane do wykorzystania naszej wyjątkowej technologii eżektorowej COAX®. Technologia COAX® jest oparta na pneumatyce, w której czynnikiem napędowym jest sprężone powietrze. System próżniowy oparty na technologii COAX® może dostarczyć klientowi trzy razy większy przepływ podciśnienia niż konwencjonalne systemy, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii. Sprężone powietrza zapewnia również niższy poziom emisji ciepła i hałasu niż pompa mechaniczna. Pomimo że sprężone powietrze jest powszechnie uważane za czwarte medium przemysłu, wraz z wodą, gazem i energią elektryczną, nie jest ono łatwo dostępne dla wszystkich producentów. W przeciwieństwie do pozostałych trzech mediów, nie jest powszechnie rozprowadzane do fabryk przez zawory, rury i kable.

Zdając sobie sprawę, że mamy ponad 30 lat doświadczenia w transporcie proszków i granulatów o różnych rozmiarach cząsteczek  i gatunkach za pośrednictwem podciśnienia, doszliśmy do wniosku dlaczego nie przekazać naszą wiedzę do szerszego grona odbiorców? Sprzedajemy nasze doświadczenie w transporcie proszków i granulatów. Dlaczego nie pozwolić klientowi wybrać, jaki rodzaj pompy użyć? Chcąc umożliwić większej liczbie producentów czerpanie korzyści oferowanych przez systemy przenośników piFLOW®, zdecydowaliśmy się na niezwykły krok wprowadzając technologię pomp, która jest zupełnie inna od tej, w której się specjalizujemy.

Obecnie przedstawiono alternatywę, w rzeczywistości konkurencyjną do standardowego napędu przenośników piFLOW®. Pompy elektromechaniczne  zostały starannie wybrane tak, aby ich parametry odpowiadały istniejącym pompom eżektorowym Piab.

Wprowadzenie pomp łopatkowych jako alternatywy do pomp eżektorowych w systemach transportowych piFLOW® umożliwia firmie Piab kompleksową obsługę wszystkich klientów przemysłowych, niezależnie od tego, czy mają oni dostęp do sprężonego powietrza. Możliwość zaoferowania naszego doświadczenia w dziedzinie transportu większej liczbie klientów, niż było to możliwe dotychczas będzie dla nas bardzo ciekawym doświadczeniem.

Źródło: www.piab.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj