Dociskacze poziome z blokadą otwarcia

1270

Elesa+Ganter, światowy lider w produkcji standardowych elementów maszyn, wprowadziła na rynek innowacyjne dociskacze przeznaczone do zastosowań w urządzeniach i maszynach narażonych na drgania. Nowe produkty noszą oznaczenie GN 820.3 i GN 820.4 i zostały skonstruowane w taki sposób, by uniemożliwić przypadkowe otwarcie. Specjalny mechanizm wbudowany w dociskacze blokuje się automatycznie podczas zamykania. Otwarcie go jest możliwe tylko po świadomym zwolnieniu mechanizmu blokady.

Nowa seria dociskaczy jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez klientów. Wibracje pracujących maszyn mogą spowodować samoczynne otwieranie się różnego typu zapięć i wywołać zagrożenie. Bezpieczeństwo operatorów urządzeń przemysłowych jest zawsze traktowane priorytetowo przez konstruktorów ELESA+GANTER, a nowe dociskacze z blokadą bezpieczeństwa są tego najlepszym przykładem.” – powiedział Filip Granowski, Dyrektor ds. Sprzedaży Elesa+Ganter Polska.

Nowe serie dociskaczy z blokadą bezpieczeństwa bazują na jednym z najpopularniejszych modeli dociskaczy poziomych GN 820, który został dodatkowo wyposażony w nowatorski system zabezpieczający przed otwarciem na skutek nieumyślnego działania lub silnych drgań.

Otwarcie dociskacza jest możliwe dopiero po zwolnieniu zaczepu bezpieczeństwa. Służy do tego przycisk mechanizmu znajdujący się pod ramieniem dźwigni dociskacza. Konstrukcja mechanizmu umożliwia wygodną obsługę dociskacza przy pomocy jednej ręki. Dodatkowo specjalny kształt rękojeści dźwigni chroni operatora przed zranieniem (przytrzaśnięciem dłoni).

Serię GN 820.3 różni od GN 820.4 jedynie sposób mocowania. W pierwszym przypadku dociskacz posiada przylgę poziomą, zaś w drugim pionową. Każdy model jest dostępny w wykonaniu NL (rozwidlone ramię mocujące) oraz PL (pełne ramię mocujące).

Elementy konstrukcyjne dociskaczy są wykonywane z tłoczonej stali C10, stali hartowanej i ocynkowanej (pasywacja niebieska) lub ze stali nierdzewnej AISI 304 – oznaczenie NI.

Wykonanie i konstrukcja dociskaczy z blokadą otwarcia gwarantuje niezawodność i precyzję działania na przestrzeni dużej liczby cykli zamykania. Idealnie nadają się do aplikacji, w których musimy w pełni świadomie odblokować docisk, bądź w urządzeniach narażonych na drania i wibracje.

źródło: http://elesa-ganter-polska.pr.co/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj