Eaton udostępnił nowy biuletyn pomagający producentom maszyn generować oszczędności.

821

Firma Eaton opublikowała dokument, w którym wyjaśnia, jak jej inteligentna technologia oprzewodowania i komunikacji może usprawnić wykonywanie połączeń wewnątrz szaf sterowniczych. Nowy artykuł zatytułowany „Czy konwencjonalne oprzewodowanie jeszcze ma sens?”, przedstawia kilka zastosowań tej technologii. Ponadto z opartych na rzeczywistych danych wyliczeń wynika, że producenci maszyn mogą uzyskać znaczne oszczędności czasu i pieniędzy podczas wykonywania instalacji przewodowych.

„Przemysłowe sieci komunikacyjne zastępują konwencjonalne oprzewodowanie we wszystkich nowoczesnych instalacjach, ponieważ oferują zasadnicze korzyści: pozwalają oszczędzać czas i pieniądze, o wiele łatwiej jest je zaprojektować, gwarantują większą elastyczność i funkcjonalność dzięki indywidualnemu doborowi parametrów, a także umożliwiają szybką lokalizację i diagnostykę usterek” – wyjaśnia autor artykułu, Heribert Einwag, menedżer produktu w firmie Eaton. „Dzięki zastosowaniu inteligentnej technologii oprzewodowania i komunikacji firma Eaton oferuje te korzyści w mniej skomplikowanych urządzeniach, które dotychczas były sterowane za pomocą typowych przewodów prowadzonych w szafach, a w przypadku instalacji zewnętrznej – nawet na zewnątrz”.

W rozwiązaniu tym wykorzystuje się inteligentne moduły, które łączą się ze standardowymi elementami sterowania silnikami. Takie inteligentne moduły łączone są płaskim przewodem wielożyłowym z modułem bramki, który z kolei za pomocą standardowej sieci komunikacyjnej łączy się ze sterownikiem PLC. Układ taki, obejmujący zasilanie oraz przesył danych, eliminuje praktycznie wszystkie przewody sterowania pomiędzy modułami we/wy PLC a rozrusznikami silników i elementami sterowania.

Oprócz ograniczenia kosztów oprzewodowania, inteligentna technologia połączeń i komunikacji pozwala producentom maszyn skrócić czas konstruowania, projektowania, montażu i wykonywania połączeń nawet o 85%. Upraszcza również połączenia sterowania, rozszerza możliwości diagnostyczne, a także zwiększa niezawodność, zgodność i elastyczność układu sterowania. Co więcej, dzięki znacznemu zmniejszeniu liczby połączeń przewodowych i modułów we/wy można osiągnąć oszczędność miejsca nawet do 40%.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.eaton.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj