Ekologiczny smar do otwartych przekładni – Klüber Lubrication

1347

Nowy przyjazny dla środowiska smar (EAL) oferuje wysoką ochronę przed zużyciem nawet przy niskich temperaturach

Dla producentów i operatorów wyciągarek do kotwic, systemów dźwignikowych i innego sprzętu pokładowego z otwartymi napędami, które mają kontakt z wodą morską, firma Klüber Lubrication opracowała nowy smar Klüberbio LG 39-701 N. Dobre właściwości smaru w niskich temperaturach umożliwiają pracę otwartych napędów również w miejscach o bardzo niskich temperaturach do -30 °C. Specjalne dodatki zmniejszają zużycie i wydłużają czas eksploatacji podzespołów. Natryskując smar, można znacząco zmniejszyć jego zużycie w porównaniu do tradycyjnych metod aplikacji. Nowy smar spełnia wymagania smarów przyjaznych dla środowiska (EAL), jak określono w załączniku A dokumentu Vessel General Permit z 2013 r.

„Olej bazowy o wysokiej lepkości w Klüberbio LG 39-701 N pochodzi z zasobów w 100% odnawialnych i jest łatwo biodegradowalny“, wyjaśnia Dirk Fabry, kierownik ds. rozwoju w sektorze morskim w Klüber Lubrication. „Oznacza to, że w przypadku wycieku lub kontaktu z wodą morską, w znacząco mniejszym stopniu wpływa na środowisko. Ponadto, okresy smarowania są wydłużone z powodu doskonałej przyczepności i odporności na wodę nowego smaru eksploatacyjnego. Powoduje to zmniejszenie kosztów i jest korzystne dla środowiska“.
Klüberbio LG 39-701 N został pierwotnie zaprojektowany do smarowania otwartych napędów, wyciągarek do kotwic, wałów zębatych i zębatek systemów dźwignikowych, a także wolnoobrotowych łożysk ślizgowych na statkach do obsługi kotwic (AHTS) lub w systemach sterów. Nowy smar został już zatwierdzony przez niektórych producentów, np. przez wiodącego producenta łożysk podporowych sterów strumieniowych odpornych na lód lub do ochrony przed korozją piast śrub napędowych pionu dziobowego.

O firmie Klüber Lubrication

Firma Klüber Lubrication to jeden z wiodących na świecie producentów smarów specjalnych, oferujący rozwiązania tribologiczne najwyższej jakości dla niemalże wszystkich branż i rynków na całym świecie. Większość produktów jest projektowana i wytwarzana zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta. W ciągu ponad 80 lat istnienia firma Klüber Lubrication wprowadziła wysokojakościowe środki smarne, a także usługi konsultacji i obsługi na szeroką skalę, które zyskały doskonałą renomę na rynku. Firma posiada wszystkie standardowe certyfikaty przemysłowe
i korzysta z praktycznie bezkonkurencyjnego działu testowania w branży środków smarnych.

Firma Klüber Lubrication powstała w 1929 roku w Monachium i zajmowała się handlem detalicznym w zakresie produktów na bazie olejów mineralnych. Dzisiaj należy do Freudenberg Chemical Specialities SE & Co. KG, grupy biznesowej należącej do grupy Freudenberg Group z Weinheim. Klüber Lubrication zatrudnia około 2000 pracowników w ponad 30 krajach.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.klueber.com

Klüber Lubrication Polska Sp. z o.o.
ul. Pilotów 19, Janikowo, 62-006 Kobylnica
tel. +48 61 8 700 790, fax: +48 61 8 793 805
www.klueber.pl, engineering@pl.klueber.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj