FARO wprowadza Array Imager, system skanowania o wysokiej rozdzielczości do zastosowania w metrologii i projektowaniu produktów

1042

Firma FARO® (NASDAQ: FARO), najbardziej zaufany dostawca na świecie trójwymiarowych rozwiązań pomiarowych i obrazujących w dziedzinach: metrologia przemysłowa, projektowanie produktów, konstrukcje BIM/CIM, badania kryminalistyczne w zakresie bezpieczeństwa publicznego oraz rozwiązania 3D i aplikacje usług, ogłasza wprowadzenie na rynek nowej wersji rozwiązania FARO® Cobalt Array Imager o wyższej rozdzielczości, nastawionej na kontrolę jakości, automatykę przemysłową i weryfikację wewnątrzprocesową (in-process verification, IPV).

Nowa 9-megapikselowa wersja Cobalt Array Imager to cechujący się wyższą rozdzielczością model platformy Cobalt, którą firma FARO wprowadziła na początku tego roku. Wersja 9-megapikselowa idealnie nadaje się dla producentów w branży motoryzacyjnej i lotniczej, gdzie istnieje potrzeba uchwycenia najdrobniejszych szczegółów i cech na krawędziach i powierzchniach tłoczonych, obrabianych lub grawerowanych części. Aktualna wersja 5-megapikselowa pozostaje idealnym rozwiązaniem dla klientów, którzy nie wymagają rejestracji danych o wysokiej rozdzielczości. Obie wersje mają wbudowany procesor, technologię niebieskiego światła, wymienne obiektywy, wysoki zakres dynamiki oraz automatyczną ekspozycję.

Capteur FARO Cobalt Array Imager

Pierwszy w branży wbudowany procesor przetwarzania przechwyconych danych czyni z Cobalt Array Imager inteligentnym czujnikiem. Funkcja ta umożliwia unikatowe konfiguracje systemu multi-imager z nieograniczoną liczbą czujników Cobalt. Wykorzystanie systemu multi-imager poszerza obszar skanowania, zapewniając szybką i automatyczną kontrolę wszystkich powierzchni obiektu, co znacznie skraca czas cyklu. Obsługiwane dane są dostarczane w prostej postaci go/no-go oraz łatwej do odczytania kolorowej mapy odchyleń wymiarowych.

„Urządzenia Cobalt Array Imager firmy FARO są przeznaczone do pracy w środowiskach produkcyjnych, dzięki czemu można je stosować we wszystkich miejscach wymagających kontroli” — mówi Joe Arezone, dyrektor handlowy firmy FARO. „Urządzenia Cobalt można umieścić obok linii lub w linii zastosowań inspekcyjnych, co pozwala na dostosowanie rozwiązania do zasad lean manufacturingu, eliminując zbędne czynności i redukując czas. Nowa, 9-megapikselowa wersja zwiększa atrakcyjność urządzeń Cobalt w zastosowaniach wymagających zeskanowanych danych o wyższej rozdzielczości i zapewnia klientom więcej opcji wyboru wersji najlepiej dostosowanej do ich potrzeb”.

„Pierwsze wydanie urządzenia Cobalt Array Imager zostało dobrze przyjęte jako produkt, który pozwala firmom równocześnie poprawić jakość i wydajność. Cobalt to proste w obsłudze rozwiązanie, idealne dla maksymalizacji produktywności i zautomatyzowanych przepływów pracy w całym zakładzie. Sprawdza się szczególnie dobrze w zautomatyzowanych procesach kontroli, które mogą obejmować wdrożenie wielu czujników Cobalt w konfiguracjach systemu multi-imager lub przymocowanie jednego lub więcej urządzeń Cobalt do robota. Ponadto, rozwiązanie Cobalt zostało wycenione z perspektywy szybkiego zwrotu z inwestycji i oferuje niespotykaną wcześniej wartość dodaną” — dodaje Joe Arezone.

Więcej informacji oraz możliwość umówienia się na demonstrację są dostępne na stronie internetowej http://cobalt.faro.com/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj