Interroll przedstawia nowe rozwiązania do transportu materiałów dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego

221

Wprowadzając na rynek nowe technologie platform, spełniających wysokie wymagania higieniczne, firma Interroll rozszerza swoją ofertę systemów przenośnikowych, pozwalających zapewnić optymalny okres przydatności do spożycia żywności w handlu detalicznym. W ramach nowej platformy MHP (Modular Hygienic Platform), dostępne są teraz elastyczne, modułowe rozwiązania oparte na zasadach higienicznego projektowania. Nowe rozwiązania bazują na produktach, które zostały wypróbowane i przetestowane wcześniej miliony razy. Do innowacji w tym obszarze należy SHC (Special Hygienic Conveyor) oraz UHT (Ultra Hygienic Transfer).

Innowacyjna platforma SHC opiera się na konstrukcji ze stali nierdzewnej i charakteryzuje się m.in. zredukowaną liczbą otworów, brakiem podcięć i spadków oraz zaokrąglonymi prowadnicami, ułatwiającymi swobodne spływanie płynów czyszczących. Platforma SHC obejmuje przenośniki rolkowe i taśmowe, których wszystkie elementy (tj. moduły elektryczne, takie jak RollerDrive i odpowiadające im elementy sterujące, takie jak IP 55 MultiControl) charakteryzują się stopniem ochrony co najmniej IP 55 i są odporne na rozbryzgi wody. Pozwala to na przeprowadzanie prostych procesów czyszczenia, a na przenośniku nie pozostają żadne resztki cieczy, które mogłyby prowadzić do pogorszenia funkcjonalności lub właściwości higienicznych.

“Wprowadzając przenośnik SHC (Special Hygienic Conveyor), po raz kolejny potwierdzamy odpowiedzialność, która spada na nas, jako lidera technologii z branży transportu materiałów. Dzięki temu, konsekwentnie rozwijamy strategię platformową całej naszej grupy,” powiedział dr. Stephan Kronholz, odpowiedzialny za nowe rozwiązania platform higienicznych w Interroll. Modułowość platformy, która jak zawsze może być elastycznie montowana i rozbudowywana z wykorzystaniem wypróbowanych i przetestowanych produktów — analogicznie do konstrukcji z klocków LEGO — pozwala integratorom systemów na obsługę zarówno prostych, jak i bardziej skomplikowanych zadań z zakresu automatycznego przenoszenia zapakowanej żywności lub innych produktów o podwyższonych wymogach higienicznych.

Zakres zastosowań SHC obejmuje również autonomiczne przenośniki, pracujące bez sterownika PLC w cyfrowych środowiskach sieciowych Industry 4.0. Ponadto, nowy przenośnik umożliwia precyzyjne pozycjonowanie transportowanych towarów — co jest ważną cechą, ułatwiającą np. integrowanie maszyn etykietujących w systemach automatycznego transportu towarów, bez konieczności stosowania skomplikowanych systemów czujników.

Zoptymalizowany okres trwałości przy produkcji i dystrybucji żywności
Jako globalny lider technologiczny, firma Interroll od wielu lat bierze odpowiedzialność za poprawę bezpieczeństwa żywności i jej dostaw na całym świecie. Na przykład, nowoczesne i małogabarytowe elektrobębny firmy, spełniające najbardziej rygorystyczne wymogi higieniczne, są używane przez czołowe firmy z branży na całym świecie. Gwarantują, że zautomatyzowane systemy przepływu materiałów nie tylko działają wyjątkowo wydajnie i energooszczędnie, ale też spełniają najostrzejsze kryteria higieniczne, np. narzucane przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA), Unię Europejską i grupę EHEDG (European Hygienic Engineering and Design Group).